BH Foto: Louis van de Vuurst van het voetbal op z'n best. Lang leve de zaakwaarnemers. Ajax probeert het spel keurig en volgens de regels die ervoor staan te spelen. Afspraak is afspraak en een handtekening onder een contract dient gerespecteerd te worden. Dat het soms toch anders loopt is triest en jammer. Penningmeester Arie van Os kan erover meepraten, teleurgesteld als hij soms moet +tr' 1 zijn. 'Spelers zouden zich eens moeten realiseren dat ze bij Ajax een heel goed leven hebben,' was een van zijn reacties omtrent Mare Overmars. 'Hij kreeg tijdens zijn revalidatie honderd procent van zijn salaris uitbetaald en ook nog eens alle wedstrijdpremies. Geen club ter wereld doet dat, vraag maar aan Kanu, die bij Inter na een half jaar niets meer kreeg.' De drie bijzondere mascottes bij de wedstrijd Ajax-Vitesse op de foto met hun idool Jari Litmanen. Achter de negenjarige Jacky Colins, die na dit jaar Ajax helaas moet verlaten. Vooraan, gebroederlijk naast elkaar, de twee zoontjes van Carlo Picorni Gezien alle opmerkingen van de afgelopen tijden zou misschien de gedachte kunnen gaan spelen dat Ajax eigenlijk niets meer voorstelt en de club is afgezakt naar de grauwe middelmaat. Los van het feit dat een minder seizoen niets afdoet aan de status van de club en de andere clubs het nog maar eens moeten zien na te doen, is het ook niet waar. Op de ranglijst aller tijden prijkt Ajax nog steeds zeer fier bovenaan. Vanaf het seizoen 1956-1957 heeft Ajax 1378 wedstrijden gespeeld en behaalde het 2115 punten. Feyenoord volgt op gepaste afstand met 1947 punten, op de hielen gezeten door PSV met 1938 punten. Ook de toeschouwersaantallen zijn in het betaalde voetbal aanzienlijk gestegen en het zal niemand verbazen dat Ajax daar verantwoordelijk voor is. Zat in vroegere tijden de Kuip in Rotterdam altijd vol, nu is het in Amsterdam de Arena waar ook in het volgende seizoen bij iedere wedstrijd het bordje 'uitverkocht' kan worden opgehangen. We kijken niet meer om, alleen nog maar vooruit. In gedachte blijven de mooie tijden altijd hangen, de jaren zeventig van Rinus Michels en Stefan Kovacs, de jaren negentig van Louis van Gaal en nu met Morten Olsen op weg naar 2000. i Foto: Louis van de Vuurst Bij de entree van een wereldster, in dit geval Michael Laudrup, past maar één drank: champagne!

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 14