Mario Melchiot werd door de supporters vereniging uitgeroepen tot talent van het jaar. FotoLouis van de Vuurst 'Ajax heeft dit seizoen fantastisch gepresteerd,' zegt Louis van Gaal in VI. Ook dat is waar, zeker na de winterstop, maar misschien in zijn totaliteit ook wel, bezien vanuit een iets andere optiek dan de gemiddelde toeschouwer heeft die slechts kijkt naar de vierde plaats op de ranglijst, een straatlengte achter de kopgroep, de vele gelijke spelen en de zeven verloren wedstrijden met het magere doelsaldo van 55-31. Daarnaast is het prachtig om te zien hoeveel begrip het publiek heeft gehad. Het kan niet altijd feest zijn. Louis van Gaal had ons daar al eerder voor gewaarschuwd. Het verwachtingspatroon bij Ajax is zo verschrikkelijk hoog, en als je dan eenmaal die top heb bereikt, kan je er alleen maar vanaf vallen en dat is Ajax overkomen. De val was alleen groter dan verwacht. Maar wie valt niet, en soms nog dieper. AC Milan weet er alles van. Iedere topclub komt een keer aan de beurt. Zelfs het oppermachtige en ogenschijnlijk onverslaanbare Juventus, dat al een aardige ervaring had in dat opzicht, heeft tegen Dortmund ook weer wat geleerd. Komen en gaan Het is allemaal niet zo vreemd als het wel lijkt. Zaak is wel dat de weg terug straks weer wordt ingeslagen. Dat het niet meer mag gebeuren dat ons elftal in de eerste de beste wedstrijd door clubs als Cambuur en Heracles voor de beker wordt uitgeschakeld of kansloos bij NEC verliest. Verliezen is op zich niet erg maar de manier waarop kan wel heel erg zijn. De nieuwe coach, Morten Olsen, is druk bezig zijn selectie op peil te brengen. Zowel kwalitatief als kwantitatief. Danny Blind plakt er nog een jaartje aan vast, de De Boertjes hebben zich voorlopig in Nederland gevestigd, Mario Melchiot koos uiteindelijk voor Ajax, Dean Gorré, Gerald Sibon, Benedict McCarthy en Sunday Oliseh werden aangetrokken, het bijna letterlijke gevecht om Froylan Ledezma uit Costa Rica tussen Ajax en Feyenoord werd door ons uiteindelijk op punten gewonnen. Mare Overmars heeft uiteindelijk besloten zijn loopbaan bij Arsenal voort te zetten. In de wereld van transfers weet je het nooit. Zie Ronaldo en de totale gekte. In dat opzicht is de jungle

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 13