Het afscheid Foto: Yvonne Witte Foto: Yvonne Witte Foto: Yvonne Witte voor hebben. Het gesprek escaleert en eindigt in een even amusante als knetterende ruzie. 'Jij moet alleen opschrijven wat ik zeg,' zegt hij. 'Dat is je werk. Je lezers moeten betalen voor een kaartje van wedstrijden van Ajax, jij niet.' Een stupide argument, natuurlijk, maar bij deze man zullen nog maar weinigen hun gelijk krijgen de komende jaren, wist ik toen al. Om de terugtocht toch nog binnen drieëneenhalf uur te voltooien trapt de trainer van Ajax na Utrecht het gaspedaal nog eens flink in. Bij de eerste benzinepomp worden we van de weg gehaald door een politieauto. 1 'Goedenavond,' bast de agent. 'U reed honderdzeventig kilometer.' Dat ziet er niet best uit. Pas dan herkent hij Van Gaal, de trainer van Ajax. 'Vanwaar die haast meneer Van Gaal?' slaat hij opeens een heel andere toon aan. 'Ik ben naar de wedstrijd van Auxerre geweest. Onze volgende tegenstander in het UEFA-Cuptoernooi.' De agent is één en al begrip en laat ons verder gaan zonder bekeuring. 'Niet over schrijven, hoor,' blijft Van Gaal de laatste kilometers maar herhalen. Hij lijkt zich te beseffen dat niet alle nieuwsgaring te controleren is. Dat Auxerre uiteindelijk won van Ajax had niet zozeer te maken met onze spionagetrip naar Lille, daar lag eerder curieus keeperswerk van Stanley Menzo aan ten grondslag. Een seizoen later werd Ajax uitgeschakeld door Parma, daarna bracht Louis van Gaal alle successen naar Amsterdam. Bij hem in de auto heb ik nooit meer gezeten. I KI C II II I 4 QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 126