Het blocnote Canon Foto: Yvonne Witte Foto: Yvonne Witte Foto: Yvonne Witte tegen de verwarming, hadden we een prachtig uitzicht op het veld. Hoog gezeten, een heus helicopterview. Wat ons betreft kon de tweede helft beginnen. Van links naar rechts, vanuit onze positie gezien, zaten daar: Karei Jansen (Haarlems Dagblad), Willem Vissers (ANP), Edwin Struis (toen nog GPD), Mark van den Heuvel (Parool). We waanden ons in de business-seat. De wedstrijd kabbelde voort, Ajax 2 was beter dan Haarlem. Hé, Louis van Gaal stond op van de bank. Zou hij ook gaan schuilen? Nee, natuurlijk niet. We dachten even na en wisten het al: Louis was 's middags de belangrijkste spreker tijdens een symposium van de Coaches Betaald Voetbal. Hij wilde zich alvast wassen, de oksels verfrissen, de haren kammen en zijn tekst nog een keer oefenen voor de spiegel. Dat was het. Even was Louis uit beeld (achteraf gezien weten we ook dat hij de trappen van het spelershome beklom) en toen zwaaide de deur open. 'Wat heb ik nou gezegd! Dit is het spelershome. Hup, eruit jullie van de pers. Alleen op donderdag zijn jullie welkom.' Protesteren had geen zin. We stonden op en maakten aanstalten om te vertrekken, terug de regen in. 'En wie zijn jullie?' bulderde Van Gaal tegen een groepje dat zich had verschanst in de bruine leren bankstellen in het oude spelershome van de Meer. 'Wij zijn spelersvrouwen,' zeiden de vrouwen. 'Wij zijn reserves en geblesseerden,' aldus de mannen. 'Oh, dan mogen jullie blijven,' oordeelde Van Gaal. Ik meen dat Ajax met 4-1 won en we togen naar een hotel in de buurt, voor ons volgende klusje. Het symposium. We vertelden collega's over wat ons nu weer was overkomen. Ik had een grote mond (die heb ik wel vaker), maar mijn hart zei dat Louis eigenlijk gelijk had. Regels zijn nou eenmaal regels. Als spelers zich daaraan moeten houden, waarom de pers dan niet? Het is toch ook uniek dat een trainer de boel de boel laat en een stel persmuskieten gaat wegsturen? Bij het symposium stal hij de show. In een voormalige kapel sprak hij vanaf de preekstoel. Soms een pauze inlassend om AA A r. A 7 I KI C II II I 1QQ7 171

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 121