De perschef Foto: Yvonne Witte Foto: Louis van de Vuurst vrienden van de media, in de ban. Een beetje flauw en ook weinig consequent doorgevoerd, want af en toe boycotte hij een compleet blad,soms ging het om een enkelejournalist, dan verscheen hij ineens weer bij RTL (waar Barend en Van Dorp toch ook echt werkten). Wij, bij Nieuwe Revu, waren er inmiddels heilig van overtuigd dat de man best veel kon. Ondergetekende werd in de prachtjaren' 94 en' 95 vrijwel fulltime op Ajax gezet en kon niets anders doen dan onder de indruk raken van de bezielde trainer. Wie zo voor zijn spelers opkomt, zo nadrukkelijk kiest voor het collectief en zo knap het beste elftal van de wereld kan neerzetten, verdient het bewonderd te moment laat hij zich toch wel van een andere kant zien. In die rol die hij speelt, of liever gezegd moet spelen, ben je noodgedwongen dingen soms veel extremer neer te zetten dan ze normaal gesproken zijn. Als je dat gematigd zou doen, zonder echt uit te halen, dan werkt dat volgens mij niet. Hij zal best dingen hebben gedaan die hij als mens minder snel zou doen, maar waarvan hij zeker wist dat het in het belang was van de speler die hij op dat moment aanpakte. De media "is" voor hem alles en iedereen tegelijk. Ik ga zelf wat meer uit van het individualisme. Ron de Rijk is geen Piet Pieterse van Nieuwe Revu, hij scheert de journalisten te veel over één kam. Ik denk overigens niet dat hij dat echt feitelijk doet. Volgens mij kan hij heel goed een onderscheid maken tussen de diverse mensen. Dat blijkt ook wel uit zijn voorkeuren voor bepaalde journalisten. Ik heb het altijd een beetje jammer gevonden dat hij bij 'de media' een beeld oproept dat toch niet echt als een compliment kan worden beschouwd. Hij hing er niet echt een waardeoordeel aan vast maar het was toch een beetje denigrerend. Ik vind Van Gaal als coach een absoluut fenomeen. Ik moet altijd lachen om wat dan 'de geest van Cruijff genoemd wordt. Cruijff als speler vind ik magnifiek, maar Cruijff als coach kan in mijn ogen niet in de schaduw staan van Van Gaal. AJAX AA AC. A 21 NE JULI 1997 115

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 115