De jassen Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst geheel afgestemd wordt op het binnenhalen van de vriendschap van Louis van Gaal. We kwamen er dus weer niet uit. Van Gaal bleef zijn principes trouw en mijn hoofdredactie bleef zijn verslaggevers (Barend en Van Dorp) trouw, maar, zo beloofde Van Gaal, ooit kwam de dag dat hij zichzelf overwon en dan stond hij als trainer van Ajax in de Revu. Die dag kwam helaas nooit. De boycot bleef het hele blad gelden, zelfs een mooi afscheidsverhaal zat er niet in. Dat stemt bitter en eerlijk gezegd is het een van de weinige dingen die ik niet van Van Gaal begrijp. Mensen leren, inzichten veranderen, tijd heelt wonden. Als er één blad zich serieus heeft verdiept in het fenomeen Louis van Gaal is het Revu. Zijn denkbeelden werden uitgelegd, zijn daden nauw gevolgd en geanalyseerd, zijn trainingen werden minutieus bekeken, hij werd bij tijden bewierookt en toch ook realistisch-kritisch gevolgd. En dit alles eerlijk, consequent en hard. Drie volle jaren lang. De verleiding zo'n eigenwijze dwarsligger met cynisme te overladen kwam echter nooit bovendrijven. De man is gewoon ongelooflijk goed. Punt. Het ultieme kunstje leverde hij vorig jaar in Athene. In Madrid, Triest en Dortmund deed hij al razendknappe dingen met zijn Ajax, maar in de dagen voor de return tegen Panathinaikos (halve finale Champions League) won hij mijn bewondering voorgoed. Daar namelijk won niet alleen Ajax met 0-3, maar won vooral de trainer Louis van Gaal. De situatie destijds: een oververmoeid elftal dat een krankzinnig seizoen speelde. Ongelukken, een dode broer van Finidi, blessures, transferperikelen, een ongelooflijk aantal wedstrijden, de druk, de onderlinge onvrede en een 0-1 achterstand, dat viel toch niet goed te maken? Maar Louis van Gaal rechtte de rug, schraapte de keel en begon een kunststukje van drie dagen.Hij wist precies hoe hij het ging aanpakken. Alles had hij voorbereid. Elke speler, iedere journalist, alle elementen zou hij bespelen. Zijn 4 AA

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109