Foto: Yvonne Witte worden. Het is alleen een beetje pijnlijk wanneer zo'n man juist jouw blad geen interview wil geven. Want na de dag van de verlossing in september 1993 bleek dat Louis van Gaal best wilde figureren in portretten van zijn spelers, hij wilde ook nog meewerken aan de special rond de Meer, hij las met zorg en scepsis een verhaal dat óver hem ging en corrigeerde dit waar nodig (zijn verbeteringen waren zinnig en juist), maar een interview: een hard en definitief neen. Nu had ik niet het idee dat hij me naar het leven stond. Integendeel, ik vond hem altijd wel gezellig. Nadat hij mijn antwoord-apparaat, dat ik deelde met huisgenote Stella, in had gesproken opdat ik het portret rondom zijn persoon zou verbeteren, bulderde hij een volle week later door het spelershome: 'Zo, dus jouw vriendin heet Stella, dat had je mij wel eens eerder mogen vertellen.' Verder heb ik maar liefst drie keer om onduidelijke redenen taart van de man gekregen, complimenteerde hij me tot drie keer toe veel te luid en nadrukkelijk met mijn verhalen (wat zeer gênant is in een volle perszaal) en maar twee keer kreeg ik op mijn donder: één keer omdat ik in het vliegtuig het 'spelershome' was binnengekomen en een andere keer omdat ik Patrick Kluivert zomaar had gestrikt voor een interview tijdens een van die merkwaardige persstops. Dus werd het tijd te praten en daar zaten we dan, op zijn piepkleine kamertje in de Meer: zijn favoriete fotograaf René Bouwman, de trainer zelf en ondergetekende. We kwamen niet nader tot elkaar en dus moest de hoofdredactie eraan te pas komen. Wij zorgden voor de gebakjes, Van Gaal voor de koffie en zo keuvelden Verstraaten, Lomans, Van Gaal en ondergetekende er lustig op los. Van Gaal beledigde me nog even flink door het vermoeden uit te spreken dat ik slechts een marionet was in een duivels spel hem te paaien. Iets van: nu gaat het goed, nu hebben jullie mij nodig, dus dan mag hij aardige verhalen schrijven. Dat was erg hoogmoedig. Alsof het beleid van een blad

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107