Foto: Louis van de Vuurst over de scouting van Mike Obiku? Had Ad Dieben van de VVCS zijn mond voorbij gepraat? De spanning steeg. Bergman vroeg: 'Heb je hem echt gesproken?' Lomans: 'Echt: hém?' Verward keek ik naar het papier. 'Wie?' 'Louis van Gaal!' riep Lomans. Ja, die had ik gesproken, dat kon ik niet ontkennen. 'Fantastisch,' prevelde Bergman. 'Ongelooflijk,' fluisterde Lomans. 'Wat een doorbraak,' sprak hoofdredacteur Hans Verstraaten, die uit een vergadering was weggeroepen. 'Dus hij praat weer met ons,' straalde Bergman en haar ogen stonden op verliefd. 'Zullen we hem dan nu maar vast indelen op zeven pagina's, volgende week?' vroeg Lomans. 'Nou, hoho. Heb je wel gezegd dat je van Revu bent?' vroeg Verstraaten argwanend, die het geluk nog niet kon bevatten. Na mijn bevestiging was het even stil en zaaide Bergman nieuwe twijfel. 'Nu spreek jij wel een beetje raar, als jongen uit Deventer, ik versta jou ook lang niet altijd.' Ik counterde dat zij, komend uit Brabant, geheel gelijk had, maar aan de telefoon articuleer ik me gek en Louis van Gaal leek me niet iemand die iets onverstaanbaars als 'Nuwe R'vu' voor lief zou nemen. Dat was zo, daar was de top van het blad het wel over eens. 'Goh,' zei Lomans. 'Ha,' sprak Verstraaten. 'Benieuwd hoe dit verder gaat,' glimde Bergman. Over mijn stukje 'Afrikaanse voetballers' heb ik nooit meer wat gehoord, het werd geplaatst en dat maakte mij heel gelukkig. Later begreep ik waarom de hoofdredactie van het prachtblad die dag in september 1993 als memorabel beschouwde. De relatie tussen het medium Nieuwe Revu en Louis van Gaal was vanaf het eerste moment een bijzondere geweest. Aanvankelijk volgde het publiekstijdschrift de trainer met scepsis. Jan Wouters, Bryan Roy en Marciano Vink uitten hun onvrede tegenover Frits Barend en Henk van Dorp, wat in opzienbarende verhalen resulteerde die echter weinig lovend waren voor Louis van Gaal. Die vermoedde een complot en deed Revu, samen met wat andere

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105