Tegen Volendam maakte Winston Bogarde als invaller voor Dave van den Bergh zijn rentree in het eerste elftal, na sinds zijn weigering om tegen Atletico Madrid op de bank te plaats te nemen niet meer te zijn opgesteld. De Zuid-Afrikaan Benedict McCarthy komt Ajax volgend seizoen versterken. Foto: Louis van de Vuurst legioen naar de boorden van het IJsselmeer. In Palingcity werd weliswaar een lekkere 3-0 winst weggehaald (Musampa, Scholten en Wooter scoorden) maar het succes werd wel ietwat overschaduwd door het missen van vele opgelegde kansen waarin met name Jari Litmanen (maar hij zeker niet alleen) uitblonk. Hij raakte daarvan zo van de kook (of juist aan de kook) dat hij vanwege natrappen de eerste rode kaart in zijn loopbaan opliep. 'Het was een slechte dag voor mij die ik maar snel moet vergeten,' verklaarde de Fin na afloop. Het kwam hem op twee wedstrijden schorsing te staan, waardoor hij het aanstaande duel tegen PSV moest missen. 'Waarom gaat Ajax nu niet in beroep?' hoorde je onmiddellijk iedereen vragen. 'Doen anderen toch ook! Dan wordt de schorsing opgeschort en kan hij gewoon tegen PSV spelen.' Maar Ajax ziet dat anders. Ajax propageert mooi maar ook sportief voetbal en daar hoort opzettelijk natrappen niet bij. In het betaalde voetbal niet, bij de amateurs niet en bij de jeugd niet. Nergens. Zeker de spelers van het eerste elftal moeten het goede voorbeeld geven. Wie zich niet weet te gedragen zal moeten boeten. En dus moest ook Litmanen zijn straf ondergaan. Zoals iedereen bij Ajax. Want, zoals Louis van Gaal eens heeft gezegd: 'Ajax is meer dan alleen goed voetbal, het is een wijze van omgaan met elkaar.' Positief in dat kader was dat het tegen Volendam weer mogelijk was Winston Bogarde in het elftal op te nemen, hetgeen hij 'vierde' met een prachtige actie van waaruit de derde goal door Nordin Wooter geboren werd. 1992 - 1997 Vervolgens stond de tweestrijd tegen Juventus op het programma. We hoeven daar nu weinig meer over te zeggen omdat een en ander al is vastgelegd in het vorige Ajax Magazine. München bleek te ver weg te zijn, waarna iedereen - terecht - sprak van het einde van een heel mooie periode op 23 april 1997. Een periode die in 1992 begon waar hij nu eindigde: het Delle Alpi Stadion in Turijn, waar Ajax 2-2 speelde Foto: Touchline Photo/Tertius Pickard AJAX MAGAZINE JUNI 1997 9

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 9