Tegen Quick Boys maakte de nieuwe aankoop Benedict McCarthy zijn officieuze debuut bij Ajax. Op de achtergrond John O'Brien. hij uit een pass van Arno Splinter de bal op, ging op het doel af en scoorde 0-2. Punten hard nodig Heerenveen had de punten hard nodig, want samen met Feyenoord zijn de Friezen de gegadigden om met Excelsior te degraderen. Maar ook Ajax, met drie punten achterstand op de drie koplopers, kon de punten gebruiken. Misschien was dat er de oorzaak van dat er vooral in de eerste helft niet zo best werd gespeeld. In de beginfase liep Dennis Schulp op een pass van Martijn Reuser van Roberto Straal weg, maar vrijstaand voor Kuperus schoot hij tegen deze keeper aan. Even later verslikte Milan Berck Beelenkamp zich in Nygaard, maar Fred Grim stopte zijn schot. Ajax kende daarna een paar angstige momenten, maar Heerenveen deed niets met de nonchalante houding van de Ajax- achterhoede en het eerste doelpunt viel aan de andere kant van het veld. Uit een pass van Jimmy Guy plofte Arno Splinter de bal achter Kuperus: 1-0. Op slag van rust deed zich voor Heerenveen de mogelijkheid voor om op 1-1 te komen. Nygaard werd door Kofi Mensah onderuit gehaald en de toegekende penalty werd door Nygaard zelf genomen. Fred Grim pareerde echter het schot en de terugspringende bal werd door de toegesnelde Romeo Wouden overgeschoten. Vlak na rust was Khattaby drie Ajax-spelers te slim af, maar weer was het Fred Grim die tot wanhoop van Heerenveen redding bracht. De wedstrijd werd een stuk levendiger en ook meer het aankijken waard. Uit een voorzet van Foto: Louis van de Vuurst Nygaard scoorde de attente Khattaby de gelijkmaker. Heerenveen was nog aan het nagenieten van het doelpunt toen Dennis Schulp Ajax uit een corner van Luciano van Kallen weer op voorsprong bracht, 2-1. Vijf minuten later ging Richard Knopper met de bal het strafschopgebied in, waar hij werd aangetikt door Roberto Straal, hetgeen een strafschop tot gevolg had. Arno Splinter nam de penalty onberispelijk, 3-1. Daarna waren er een aantal mogelijkheden voor beide ploegen, maar goed keeperswerk voorkwam tot de 86ste minuut verdere doelpunten. Khattaby scoorde wederom voor Heerenveen, maar omdat het daarbij bleef kon Ajax zich gaan opmaken voor de wedstrijd tegen Volendam in de race om het kampioenschap. QÖ A A V AA A f~ A "7 I M C

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 98