Ajax 2 e race om het pioenschap door Herman Bosschieter Na de reis naar Amerika zette Ajax een goede reeks wedstrijden neer door uit vier wedstrijden tien punten te behalen. Door deze serie en de verliespunten die de ploegen boven Ajax leden, werd de stand in de competitie met nog drie wedstrijden te gaan bijzonder spannend. Ajax met zijn zevende plaats had slechts drie punten achterstand op de koploper. Zou dan het schier onmogelijke alsnog gaan plaatsvinden? omdat hij tegen Kofi Mensah en Milan Berck Beelenkamp niets in te brengen had. De eerste minuten van de tweede helft was Ajax niet bij de les en dankzij Fred Grim, onder meer door een redding na een schot van Stinga, bleef de stand 0-0. Stinga ging steeds sterker spelen en dwong Dani in een meer verdedigende rol, die hem niet geheel ligt. Daarbij werden de aanvallen van Ajax aan de linkerzijde steeds sporadischer. Door een spierscheuring van Ivan Gabrich moest Gerard van der Lem een paar omzettingen doen: Dani kon op 10 gaan spelen, Martij n Reuser in de spits en John O'Brien nam op nummer 8 het verdedigende werk van Dani over. Even daarna wist Fred Grim een bal uit de linkerhoek te halen en terwijl de bal weer werd ingebracht, stond aan de rechterkant Chris van der Weerden klaar om de bal in het doel te schieten, maar door een katachtige sprong belette Fred Grim dit. In de 26ste minuut moest Fred Grim toch zijn hoofd buigen. Met de wind mee werd hij door een hard schot van Oliveira Pareira verrast, 1-0. Nadat beide doelwachters (aan PSV-zijde Jan Willem van Ede) verdere goals wisten te voorkomen, werd het in de 89ste minuut toch nog 1-1. Dani nam een vrije trap met zoveel effect, dat Van Ede niets anders restte dan de bal uit het doel te halen. Dominant Ajax Vitesse - Ajax was op zich niet zo'n interessante wedstrijd. Ajax domineerde AJAX MAGAZINE JUNI 1997 gedurende de hele wedstrijd en sporadisch kon Vitesse doelman Casper Nelis in verlegenheid brengen. Slechts in de eerste minuut van de wedstrijd spurtte Josip Bacak, na een foutieve pass van Arno Splinter, weg van de Ajax-defensie, maar vrij voor Casper Nelis schoot hij naast. De rust ging in met 0-0. Trainer Spitz Kohn, die voor Gerard van der Lem de honneurs waarnam, attendeerde de ploeg op een aantal essentiële onderdelen van het spel, waarmee het Vitesse in de tweede helft een stuk moeilijker gemaakt werd. Dit had zijn effect, want in de 67ste minuut scoorde Richard Knopper uit een pass van Peter Hoekstra 0-1 en tien minuten later ontglipte Dennis Schulp aan de buitenspelval. Vanaf de middellijn pikte 97

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97