Kofi Mensah in actie tijdens een oefenwedstrijd van het tweede tegen Quick Boys. Foto: Louis van de Vuurst De wedstrijd tegen Utrecht werd met 3-2 gewonnen, al was het gebodene niet van een bijzonder gehalte. Ajax nam door toedoen van Rody Turpijn (voorzet van Luciano van Kallen) voor de rust een 1-0 voorsprong en Arno Splinter wist in de tweede helft deze voorsprong met een keihard schot tot 2-0 te vergroten. Met het oog op de wedstrijd tegen Juventus werd Winston Bogarde in de rust gewisseld. Peter Hoekstra maakte na een langdurige blessure zijn geslaagde rentree. Ajax maakte het zich onnodig moeilijk door steeds slordiger te gaan spelen en door twee goals van invaller Beekink kwam Utrecht op gelijke hoogte. Peter Hofstede vormde continu een gevaar voor de Ajax- defensie, maar liet na de kansen te waren alleen gebaat bij een overwinning en daardoor werd het een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Hoewel er zich in de eerste dertig minuten weinig kansen voordeden, was de wedstrijd niet vervelend om naar te kijken. Er werden interessante duels uitgevochten, maar de defensies van beide ploegen wisten de goed opgezette aanvallen te onderbreken. Fred Grim, die deze avond een heldenrol vervulde, moest bij een schot van Ernst Faber handelend optreden. Dezelfde Faber was er bijna debet aan dat PSV op achterstand kwam. Bij het uitverdedigen verslikte hij zich in Ivan Gabrich; de bal, die bij Martijn Reuser kwam, werd door Nielsen van de lijn gehaald. In de rust werd Marcelo bij PSV gewisseld voor Ayaz, benutten. Ook aan Ajax-zijde deden zich diverse mogelijkheden voor, zoals voor Martijn Reuser, maar keeper Ponk stond een voorsprong in de weg. In de tachtigste minuut wist Martijn Reuser op aangeven van Richard Knopper doelman Ponk wel te passeren, zodat Ajax alsnog met een overwinning naar de kleedkamer kon. Aantrekkelijke wedstrijd De wedstrijd tegen PSV werd niet alleen bezocht door een talrijk publiek, maar ook door het keurcorps van de Nederlandse trainers. Qua kijkspel kwamen de toeschouwers aan hun trekken omdat er twee ploegen aan het werk waren die de aanval zochten. De twee ploegen, die beide diverse A-spelers in de gelederen hadden,

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 96