Ajax - Vitesse Zondag 1 juni 1997 Ajax - Vitesse 4 - 0 (3 - 0) Amsterdam Arena, 50.580 Trainer: Grim; Scholten, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Dani, Litmanen, Witschge (67. Wooter); Babangida (46. Hoekstra), Reuser, Overmars (56. Musampa) Louis van Gaal Scoreverloop: 4. 1 - 0 Dani, 6. 2 - 0 Overmars, 28. 3 - 0 Dani, 84. 4 - 0 Reuser Scheidsrechter: Ruud Bossen Vitesse: Westerveld; Sturing, Van de Looi, Vierklau, Goossen; Van der Hoeven, Mise (46. Van Wanrooy), Van den Brom, Sjoekov (46. Laros); Mahlas, Makaay Trainer: Henk ten Cate Bijzonderheden Scheidsrechter Bossen geeft geel aan Vitesse-captain Edward Sturing. Het doelpunt van Martijn Reuser is het laatst gescoorde doelpunt van deze voetbaljaargang. Landskampioen PSV verliest met 3-1 van Roda JC, terwijl het op de tweede plek geëindigde Feyenoord met 2 - 1 ten onder gaat tegen FC Utrecht. FC Twente wordt derde. Ajax eindigt met 61 punten uit 34 duels op een vierde plek. Voor het eerst sinds het seizoen '64-'65 eindigt Ajax niet bij de top-3. Patrick Kluivert en Jari Litmanen worden met zes doelpunten clubtopscorer. Een laagterecord voor de Ajacieden sinds de invoering van het betaalde voetbal. Onderaan de ranglijst is het vorig jaar gepromoveerde AZ de rechtstreekse degradant. RKC Waalwijk en NEC strijden met de periodekampioenen van de eerste divisie om twee plekken op het hoogste niveau. Bekerwinnaar Roda JC (Europa Cup 2) en Vitesse (UEFA Cup) maken de lijst met Europa-Cupvertegenwoordigers compleet. Traditiegetrouw draagt reserve-keeper Fred Grim bij de laatste wedstrijd het shirt met nummer 1. Grim, die een penalty stopt, keept uitstekend en wordt terecht gekozen tot 'Man of the Match'. Commentaar Louis van Gaal: 'Waar ik het meest trots op ben, is de omgangscultuur die bij Ajax is ontstaan. Er Reserve-doelman Fred Grim verdedigde geheel volgens de traditie tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen het Ajax-doel. De pure prof kweet zich wederom uitstekend van zijn taak. wordt gewerkt op basis van openheid en eerlijkheid. Dat schenkt me enorm veel vreugde, meer nog dan al het andere.' 'Ik word nu in het zonnetje gezet, maar zonder al die mensen die bij Ajax rondlopen, had ik het niet kunnen doen. Ik hoop dat ze het zo uitleggen: de toejuichingen voor mij zijn ook voor hen.' 'Wéér waren we een van de beste ploegen van Europa. Want anders plaats je je niet voor de halve finale van de Champions League. Toch wordt er dan weer geschreven dat Ajax geen topclub meer is. Nou, ik heb nieuws, dat is een tópprestatie!' 'Voetbal is en blijft een spelletje. Voor levensgeluk moet je vechten.' AIAX MAC. A7INF IIJNI 1997 85

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 85