Ajax - FC Twente Zaterdag 17 mei 1997 Ajax - FC Twente 3 - 2 (1 - 1) Amsterdam Arena, 49.800 Scoreverloop: 1.0-1 Bosman, 25. 1 - 1 Litmanen (straf schop), 82. 2 - 1 Reuser, 84. 3 - 1 Reuser, 90. 3 - 2 Hoogma Scheidsrechter: Jan Wegereèf Trainer: Van der Sar; Frank de Boer, Blind, FC Twente: Witschge (77. Musampa), Bogarde; Scholten (85. Berck Beelenkamp), Litmanen, Dani; Reuser, Schulp (64. Hoekstra), Overmars Louis van Gaal Trainer: Boschker; Elzinga (43. Ajoepov), Ten Hag, Hoogma, McKinnon; Bosvelt, Van Halst, Ten Caat (84. Heubach), Ter Avest; Bosman, Petrov (68. Vennegoor of Hesselink) Hans Meyer Bijzonderheden Het doelpunt van John Bosman na 28 seconden is de snelste goal in de Arena sinds de opening. Bosman was destijds overigens ook de eerste Nederlandse doelpuntenmaker, toen hij in het bekerduel tegen Ajax 2 de score opende. Ondanks het sportieve karakter van de wedstrijd deelt Wegereef maar liefst zes gele kaarten uit. Vier daarvan (Dani, Frank de Boer, Blind en Musampa) zijn voor Ajacieden, Hoogma en Bosvelt gaan bij de Tukkers op de bon. PSV en Feyenoord winnen hun wedstrijden met 6-1 tegen respectievelijk FC Utrecht en Sparta. Bij Ajax ontbreken de geblesseerden Gabrich, Kluivert en Ronald de Boer. Patrick Kluivert zal, na zijn knie-operatie, dit seizoen niet meer in actie komen. Commentaar Met een fraai 'stiffie' brengt Martijn Reuser de stand op 3 -1. Doelman Sander Boschker duikt tevergeefs. Louis van Gaal: 'Gezien de mogelijkheden hebben we zeer goed gespeeld.' 'Reuser is terecht tot Man of the Match gekozen. Misschien dat de media dat ook nog even kunnen meenemen.' Hans Meyer: 'Hierbij vergeleken zijn de persconferenties in het oosten nogal saai.' Danny Blind: 'Als ik met een hoofdprijs had willen stoppen, had ik twee jaar geleden na de rondvaart door de grachten mijn schoenen in het water moeten gooien.' AJAX MAGAZINE JUNI 1997 81 Danny Blind, heeft besloten zijn aflopende contract met een jaar te verlengen. Martijn Reuser is voor het eerst sinds zijn beenbreuk in december '95 weer trefzeker.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 81