Kroniek door Tijn Middendorp Het eerste jaar in de Arena viel niet mee. De grote successen in de Meer kregen (nog) geen vervolg in het nieuwe stadion. Kennelijk heeft ieder succes ook een keerzijde waardoor een pas op de plaats onvermijdelijk is. Een prijs werd niet behaald, Europees voetbal wel, zodat internationaal succes het volgende seizoen weer mogelijk is. Dat succes zal onze clubmakker Nico Gianotten helaas niet meer meemaken. Hij ontviel ons zomaar, op 19 mei, nog maar 55 jaar oud. Wat wordt dan plotseling alles relatief. waar de belangen voor iedere club groot zijn, maar onmogelijk allemaal even groot kunnen zijn. De topclubs hebben met hun internationale successen juist gunstige invloeden op andere verenigingen in het betaalde voetbal. Dat hoort gekoesterd te worden. De prestaties van Ajax in de afgelopen vijf jaar bijvoorbeeld bepalen voor het grootste deel het aantal clubs dat in het UEFA-Cuptoernooi mag uitkomen, met alle gunstige gevolgen van dien zoals veel Europees voetbal op de Nederlandse velden. Europa in Martijn Reuser heeft redenen te over om het uit te schreeuwen van geluk. Zijn twee doelpunten in de wedstrijd tegen FC Twente stelden Europees voetbal voor Ajax veilig. Want het spelletje blijft natuurlijk het belangrijkste, zeker ook als het Nederlands elftal in beeld komt. Oranje is, met nogal wat Ajacieden in de gelederen, hopelijk op weg naar een plaats in de eindronde van het WK in Frankrijk in 1998. Tegen San Marino in de Arena ging het goed (4-0) maar minder liep het in en tegen Turkije waar met 1-0 werd verloren. Helaas raakte Patrick Kluivert in die wedstrijd dermate geblesseerd dat een operatie aan de knie noodzakelijk bleek en hij zeker zes weken niet meer aan spelen toekwam. Jammer voor hem en voor het publiek dat hij in zijn laatste jaar bij onze club zo weinig in actie heeft kunnen komen. Dat geldt overigens voor meer spelers. Over het blessureleed in dit seizoen zullen we het maar niet meer hebben. Alleen al daardoor ging het dit jaar te vaak mis. Ajax-gedrag Mis ging het gelukkig niet in Volendam. Met auto's, bussen en boot toog het AJAX MAGAZINE JUNI 1997 7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 7