Ajax - SC Heerenveen Zondag 11 mei 1997 Ajax - Heerenveen 2 - 1 (2 - 1) Amsterdam Arena, 48.765 Scoreverloop: 30. 1 - 0 Litmanen (strafschop), 32. 2-0 Frank de Boer, 36. 2-1 Straal Scheidsrechter: Wout Schaap Ajax: Van der Sar; Juan (75. Scholten), Blind, Frank de Boer, Bogarde; Dani, Litmanen, Witschge (54. Berck Beelenkamp); Wooter (Van den Bergh), Schulp, Reuser Trainer: Louis van Gaal Heerenveen: Vonk; Straal (73. Klompe), Hansma, Tobiassen, Sier; Pastoor, Tomasson, De Visser; Talan (80. Wouden), Echteld (64. Nygaard), Korneev Trainer: Foppe de Haan Bijzonderheden Ajax speelt zonder de geblesseerde basis spelers Kluivert, Overmars, Ronald de Boer en Melchiot. Babangida verblijft wegens familie-omstandigheden in Nigeria. Bij Ajax maakt Milan Berck Beelenkamp in de 54ste minuut zijn debuut voor Ajax 1. De Zandvoorter is de 30ste speler die Louis van Gaal dit jaar aan bod laat komen. Mede door het verlies van Vitesse kwalificeert Ajax zich voor Europees voetbal. Twente speelt gelijk tegen Feyenoord (1 - 1en houdt daarom nog vier punten voorsprong op Ajax. Feyenoord komt hierdoor eenzelfde aantal punten achter op PSV, dat zich kan gaan opmaken voor het kampioensfeest. De Ajax-bank wordt bezet door de volgende spelers: Grim, Berck Beelenkamp, Scholten, Musampa, Van den Bergh, Splinter en Knopper. Ajax maakt bekend dat het een vijfjarig contract is overeengekomen met de 22- jarige Nigeriaan Sunday Oliseh van FC Köln. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik heb voor het eerst gecoached om tegendoelpunten te voorkomen in plaats van om te winnen. Het is niet makkelijk om met spelers die alles hebben gewonnen voor UEFA-Cupvoetbal te moeten vechten.' Heerenveen-captain Johan Hansma probeert voor Jari Litmanen te kruipen

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79