Juventus - Ajax Woensdag 23 april 1997 Juventus - Ajax 4- 1 (2- 0) Stadio Delle Alpi, Turijn, 70.000 Scoreverloop: 34. 0 - 1 Lombardo, 36. 0 - 2 Vieri, 75. 1-2 Melchiot, 79. 1-3 Amoruso, 81. 1 - 4 Zidane Scheidsrechter: Kim Milton Nielsen Juventus: Trainer: Peruzzi; Ferrara, Montero, Tacchinardi, Ajax: Juliano; Lombardo, Deschamps, Zidane (84. Conte), Di Livio, Boksic, Vieri (70. Amoruso) Marcello Lippi Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (84. Juan), Frank de Boer; Scholten (56. Musampa), Litmanen, Bogarde; Babangida, Ronald de Boer, Litmanen, Overmars Louis van Gaal Bijzonderheden De Deense leidsman Kim Milton Nielsen geeft geel aan Ajacied Bogarde en aan Vieri van Juventus. De tweede halve finale is de 60ste Europese wedstrijd van Louis van Gaal. Ajax verloor in die reeks negen keer. De nederlaag betekent het eerste verlies in een Europees uitduel sinds de 2-0 nederlaag in en tegen Parma in maart 1994. In de andere halve finale verslaat Borussia Dortmund favoriet Manchester United, waardoor de Duitsers op 28 mei bij de finale in München thuisvoordeel hebben. Commentaar Louis van Gaal: 'Juventus heeft het binnen een paar minuten simpel afgemaakt door tactisch inzicht te paren aan techniek, snelheid en wilskracht.' 'Ik heb genoten van de manier waarop Zidane een doelpunt heeft voorbereid en gescoord. Maar dat neemt niet weg dat wij wel een tactiek hadden gevonden om Juventus in de verlegenheid te brengen.' 'We hebben verloren van een grote ploeg.' Danny Blind: In de openingsfase van Juventus - Ajax kreeg Babangida tweemaal de kans de score te openen. 'Het was een vreemde wedstrijd. We hadden alles onder controle en dan Ach, zo gaat het nu eenmaal in de en we hoeven ons niet te schamen dat we verspeel je je kansen in één minuut. voetballerij. Je hebt altijd de golfbeweging door Juventus zijn uitgeschakeld.' AJAX MAGAZINE JUNI 1997 73

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 73