Ajax - Juventus IMF MINI 1997 Woensdag 9 april 1997 Ajax - Juventus 1 - 2 (0-2) Amsterdam Arena, 51.200 Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (70. Dani), Frank de Boer; Scholten (77. Wooter), Litmanen, Musampa (28. Bogarde); Overmars, Ronald de Boer, Babangida, Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: Juventus: Trainer: 14. 0 - 1 Amoruso, 42. 0-2 Vieri, 66. 1 - 2 Litmanen Antonio Lopez Nieto Peruzzi; Porrini, Montero, Ferrara, Pessotto; Di Livio (69. Tacchinardi), Deschamps, Zidane, Jugovic (85. Lombardo); Amoruso, Vieri Marcello Lippi Bijzonderheden De Spaanse scheidsrechter Lopez Nieto deelt gele kaarten uit aan het Juventus-trio Jugovic, Di Livio en Tacchinardi. In verband met een schorsing, opgelopen tijdens de uitwedstrijd tegen Atletico Madrid, volgt Gerard van der Lem de wedstrijd vanaf de tribune. De zondag voorafgaand aan het duel tegen Ajax gebruikt Juventus voor een strafexercitie tegen AC Milan. De ontketende Oude Dame verslaat de vergane glorie uit Milaan met 6-1. In de andere halve finale verslaat Borussia Dortmund de Engelse kampioen Manchester United met 1-0. Bij United verdedigt Raymond van der Gouw het doel. Commentaar Louis van Gaal: 'Zij hebben op iedere positie een speler die steeds de goede keuze maakt. We hebben geluk gehad met de kleine nederlaag.' 'Het is knap dat we na zo'n slechte eerste helft een grote mentale veerkracht hebben getoond, maar ook de tweede helft waren we niet gelijkwaardig.' <Tl Mare Overmars had de grootste moeite met Juventus-rechtsback Porrini Ik voel me nog niet verslagen. Marcello Lippi: 'In de eerste helft heb ik het beste Juventus van deze Champions League gezien. Het was werkelijk uitstekend. Dan kun je verwachten dat je iets terugvalt. Zoals het logisch is dat een tegenstander na zo'n eerste helft voor de tweede helft betere maatregelen treft.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 67