moet dollen en jonge gasten testen, zoals dat bij jou ook ooit gebeurd is. Hoe dommer, hoe leuker. Ik heb wel eens geprobeerd aan mijn vrouw uit te leggen waarom we nu weer hadden gelachen. Ze begrijpt er helemaal niets van. Het is pure onderbroekenlol, maar wel belangrijk voor de groep. Zo kunnen we ook nog iedere keer de slappe lach krijgen als we in een buitenlands hotel zitten en een ober vraagt aan ons: "Are you finished?' "No, he's Finish," zeggen we dan, naar Jari wijzend. Het maakt niet uit of dezelfde grap al dertig keer eerder is gemaakt, het blijft leuk De grap met Jari zal de zomer zeker overleven. Misschien zal er in het vakantieland glimlachend aan gedacht worden als een ober de vraag stelt. Verder is het tijd om de gedachten weer even te verzetten. De vakantie is welkom, ook voor Van der Sar. Maar het is niet zo dat hij naar het einde van het seizoen heeft gesnakt omdat het nu minder goed ging. Van der Sar: 'Ik ben altijd blij als het weer even voorbij is. Heerlijk, lekker naar een warm land. Even niets doen. Een beetje duiken, waterskiën. In het begin wil ik nooit een bal zien. Later ga je dan voorzichtig weer een keertje volleyballen op het strand. Op een gegeven moment voel je dan die bal in je hand en denk je: nou mag het wel weer beginnen wat mij betreft. Bij de eerste training moetje er weer zin in hebben. Ik weet zeker dat dat nu ook weer zal lukken. Eerst gaan we nog op een trip door Zuid-Amerika. Voor de meeste spelers had dat niet gehoeven. Het is vermoeiend op het einde van het seizoen. We moeten veel reizen. In elf dagen moeten we drie plaatsen aandoen. Het hoort erbij, dus we klagen niet. Daar ben je prof voor. En ik ken mensen waar je meer medelijden mee moet hebben.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 46