Want daar gaat het in de eerste plaats om: mensen vermaken. Het liefst met artistiek voetbal. En als dat niet kan, met gepassioneerd spel.' Passie verwacht Van Gaal te gaan vinden bij zijn nieuwe werkgever. Hij maakte daar nooit een geheim van. Eerst wilde hij met Ajax de top halen. En als dat gelukt was, hoopte hij een jaar of drie in een andere, bij voorkeur temperamentvolle cultuur aan de slag te kunnen. 'Daar zal ik mijn werk net zo uitoefenen als hier. Ik zal opnieuw een situatie trachten te creëren waarin iedereen bereid is zich voor een ander op te offeren, als het moment daarom vraagt. Of het me opnieuw gaat lukken? Ik zal moeten knokken voor mijn krediet, al kom ik nu wel binnen als een trainer die successen heeft gehad. Dat was bij mijn aanstelling bij Ajax anders. Toen zagen velen mijn ambities en plannen aan voor hoogmoed.' Crème de la crème Na zijn buitenlandse avontuur hoopt Van Gaal bondscoach van het Nederlands elftal te kunnen worden. 'Ik hoop dat zeker, omdat ik graag een paar jaar met de crème de la crème van het Nederlandse voetbal aan de slag zou gaan. Maar of het zover komt, weet ik niet. In het voetbal zijn veel mensen kort van memorie. Wie vandaag wordt omhelst, kan morgen met de nek worden aangekeken. Ik volg gewoon het pad waarvan ik denk dat dat het beste voor mij is.' Daarbij hoort ook het laatste, minder succesvolle seizoen bij Ajax. 'Natuurlijk. Ook dat was Van Gaal. Ik ben hier gebleven omdat het bestuur mij vroeg Ajax door het eerste jaar in de Arena te loodsen. Ik heb op dat verzoek positief gereageerd, omdat ik helemaal niet op Ajax was uitgekeken, en omdat mijn dochters eraan hechtten om nog een jaar in Nederland te blijven. Van die beslissing heb ik geen enkele spijt. Ik vertrek met een gerust hart. Ook volgend seizoen zal de Arena bij iedere wedstrijd bomvol zitten.' AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 32