keuze maakt, verdient waardering, want het publiek is ermee gediend. En het resultaat meestal ook. Matty Verkamman in Trouw van 10 mei Wat is er ook leuker om te zien dan flitsende acties van rechtsbui ten Babangida of linksbuiten Overmars? Het gekke is dat deze spe cialisten voor zichzelf nog wel eens het gevoel hebben niet helemaal voor vol te worden aangezien. Overmars droomt al hardop over een plaats achter de spitsen. Dan schijn je belangrijker te zijn. Matty Verkamman in Trouw van 10 mei Natuurlijk wordt het Barcelona. Ik ken niet een trainer die het in zijn hoofd haalt om een stoethaspel als Ruud hesp in het doel te begeren. En wat lees ik: Barcelona vrijwel rond met Ruud hesp. Deze bijna lachwekkende transfer kan alleen in het brein van Van Gaal ontstaan. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 10 mei Zelden zal er, sinds Cruijff en Michels, zoveel over een trainer zijn gesproken en geoordeeld als over Louis van Gaal, zelden werd een trainer zo gehaat en verafgood; zelden was iemand spraakmaken der en zelden stak iemand zó zijn nek uit. Dat kan best komen door een al te groot bord voor het niet geringe hoofd, maar ook omdat-ie voor zijn eigen vakkennis durft uit te komen en bovendien tegen sportjournalisten durft te zeggen dat zij die vakkennis niet hebben. Kees Jansma in Voetbal International van 14 mei Want wie zijn klassieken kent, weet inmiddels hoe broos de bewa king van de soms zo pontificaal uitgedragen Ajax-cultuur eigenlijk is. Het imago dat zoveel sterker is dan de filosofie. Jaap de Groot in de Telegraaf van 2 juni Misschien is Ajax wel te weinig volksclub voor een grote portie emotie. De Amsterdammers missen daarvoor de spontaniteit. Orkun Akinci in het Algemeen Dagblad van 2 juni Het is duidelijk: Nederland is nog lang niet van Van Gaal af. Edwin Struis in de Telegraaf van 2 juni Het profvoetbal in Nederland staat er ondanks het fors gestegen aantal toeschouwers beroerd voor. Die constatering doet zuur aan. Zeker in Amsterdam, waar men tot de halve finales van de Champions League doordrong en ridder Van Gaal het vocht van zijn tranen nog in zijn colbert heeft zitten. Chris van Nijnatten in het Algemeen Dagblad van 2 juni De supporters van Ajax namen gisteren dankbaar, maar niet uit bundig afscheid van de Amsterdammer. Een volksheld is Van Gaal nooit geworden, daarvoor was zijn gedrag vaak te controversieel. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 juni 'Vrienden van de media, ik hoop drie jaar in het bui tenland te zijn en me daar verder te ontwikkelen, ook in mijn omgang met de media. Ik hoop dat ook u zich in die tijd zult ontwikkelen, zodat we over drie jaar met een schone lei kunnen beginnen.' Louis van Gaal tijdens zijn laatste persconferentie bij Ajax op 1 juni Vandaar dat Van Gaal Barend en Van Dorp, Tom Egbers, Kees Jansma en verslaggevers van Trouw, de Volkskrant, Algemeen Dagblad en weet-ik-veel-wie-allemaal-nog-meer met enige regel maat op zijn zwarte lijst zette. Fout natuurlijk, maar ook vermake lijk en boeiend om te volgen. Kees Jansma in Voetbal International van 14 mei Van Gaal ging altijd de strijd aan, ook als die er niet was en dus was Van Gaal nooit saai, kleurloos en voorspelbaar. Kees Jansma in Voetbal International van 14 mei In intieme kring laat Bobby Robson zich 's nachts ontvallen: 'Fantastisch toch, een Europa Cup winnen in het land van Cruijff en Van Gaal?' Bert Nederlofin Voetbal International van 21 mei Ik blijf bij mijn stelling dat een woedende en arrogante Louis van Gaal na een wedstrijd in de perszaal leuker is dan de ingetogen Dick Advocaat, maar als Dickie werkelijk wil kan-ie met Louis wedijveren. Kees Jansma in Voetbal International van 28 mei Het is niet uit beleefdheid dat Van Gaal in zijn slotbe- toog alle medewerkers van de club bedankte. Een solist is hij in de Arena en de Meer nooit geweest, slechts initiatiefnemer en initiator. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 juni De Telegraaf van 14 mei Bobby blijft lachen AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 241