De heren media Streng als altijd kapittelde Louis van Gaal gisteren de media, de Spaanse ditmaal. 'Mijn naam wordt misbruikt zonder dat ik er wat aan kan doen.' Paul Onkenhout in de Volkskrant van 22 april Ik krijg niet genoeg van al die aandacht voor Johan Cruijff, maar je zult toch een hekel aan hem hebben, dan is het zaak de media deze week te mijden als de pest, want zelfs Radio 5 is de mijlpaal niet ontgaan. Paul van Liempt in Het Parool van 22 april Een piketpaal, niet méér dan dat, want Johan gaat door. Toch reden genoeg voor Panorama om een Johan Cruijff-Special uit te geven. Enig! Erica Terpstra in Panorama van 23 april Nummer 14 wordt op 25 april vijftig en dat zullen we weten. Alles en iedereen staat in het teken van Johan Cruijff. Omdat wij zijn verjaardag even sober vieren als de man zelf (slechts in intieme kring), alleen een overzicht van de festiviteiten van de anderen. Barbara van Gooi in Nieuwe Revu van 23 april Barcelona heeft nog altijd niet bekendgemaakt dat Louis van Gaal wordt aangetrokken. Olympique Nice, Genoa, Girondins Bordeaux, AS Roma, Oostende, Valencia, Napoli, AS Cannes, FC Porto, Deportivo La Coruna en Sampdoria mogen dus nog hopen op zijn komst. Bert Nederlof in Voetbal International van 23 april Louis van Gaal is op de persconferentie na Ajax-NEC woedend over de uitverkiezing van Dani tot Man van de Wedstrijd. 'Belachelijk,' vindt de Ajax-trainer. Een Italiaanse journalist, die het betoog van van gaal met grote ogen heeft gevolgd, laat vervolgens via tolk David Endt weten dat hij iets wil zeggen: 'Ik vond Dani erg goed spelen...' Bert Nederlof in Voetbal International van 23 april Intussen zie ik overal specials en bijlagen uitkomen en er zijn zelfs meerdere boeken over mij verschenen, maar het zijn louter eerder gepubliceerde feiten, halve waarheden, onwaarheden en vooral meningen van anderen over mij. Johan Cruijff in Voetbal International van 23 april Wat de ene keer goed is, is de andere keer fout. Neem de Arena. Had het Johan Cruijff Stadion kunnen heten. Toch goed dat dat niet zo is, want als Cruijff over pakweg tien jaar coach van Feyenoord wordt - wat niet geheel ondenkbaar is - zou Amsterdam mooi voor schut staan met zijn Cruijff-stadion. Frans Kotterer in Het Parool van 24 april Derde nieuwtje: Tom Egbers is blij. Nooit zal hij meer hoeven te verdragen dat iemand hem er geïrriteerd op wijst wat voor een dag het is. Hij is eindelijk van Louis van Gaal af. Han Lips in Het Parool van 24 april Lippi leert Van Gaal wat bescheidenheid is. Corrierre della Serra van 24 april Eventjes was het moeilijk, eventjes stond Ajax er ook, maar na twee vuurpijltjes van Juventus konden we Ajax plus de hele speltheorie van Van Gaal gedag zwaaien. II Messaggero van 24 april Op het eind zei Johan Cruijff (de camera was uitgezet, dacht hij): 'Was het goed of was het niet goed? Was toch netjes?' Hartstikke goed, hartstikke netjes. Han Lips in Het Parool van 25 april Zijn Ajax, gebouwd op gogme, beleving en een ongekende opoffe ringsgezindheid was in het seizoen 1996/1997 als de film The English Patient: een zich met een ongekend gevoel voor drama tiek voortslepend epos, hangend naar een wonderlijk mooi verle den, maar zich langzaam bewust wordend van het tragische einde dat onherroepelijk intreedt. Robert Heukels in Nieuwe Revu van 29 april Waarom houden wij van Santos en Babangida? Omdat wij hier het plezier in het spelletje zijn kwijtgeraakt. Lydia Rood in Panorama van 30 april Nog altijd heeft Barcelona niet bekendgemaakt dat Louis van gaal de nieuwe trainer wordt. Olympique marseille, Lazio Roma, Benfica, Katwijk, Southampton, Hércules Alicante, Noordwijk en OFI Kreta mogen dus nog hopen op zijn komst. Bert Nederlof in Voetbal International van 30 april Ik schrijf niks meer. Leo Driessen in Voetbal Nederland van mei Nog altijd heeft Barcelona niet officieel bekendgemaakt dat Louis van Gaal de nieuwe trainer wordt. Fluminense, Scheveningen, Portsmouth, Tsjernomorets Odessa, Veracruz, Vlissingen, Flamengo, Knokke en Palermo mogen dus nog hopen op zijn komst. Bert Nederlof in Voetbal International van 7 mei In het spoor van Michels en Cruijff heeft ook Van Gaal steeds vast gehouden aan de rechtsbuiten en de linksbuiten. De coach die deze Van Gaal is alles waarom de Nederlandse sportjournalist smeekt. Kees Jansma in Voetbal International van 14 mei 340 AIAY MAf.A7IMF IIIMMQQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 240