Overlijden Nico Gianotten groot verlies voor Ajax Van de voorzitter Op tweede pinksterdag is Nico Cianotten overleden. Terwijl ik dit schrijf, kan ik het zelf nog niet geloven. Tijdens de afscheidsreceptie van Hans van Schaardenburg stonden wij nog indringend over Ajax te praten en was Nico ontspannen en goedlachs. De volgende dag werd hij door een hartinfarct getroffen. Nico laat een onvoorstelbare leegte achter. Hij was absoluut het centrale lid van de ledenraad en voor mijzelf de man bij wie ik vaak om advies te rade ging. Zelden heb ik iemand ontmoet die zo rustig alles wat men hem voorlegde, kon overzien en daar na ampel beraad een deskundig oordeel over kon geven. Nico had autoriteit in onze club en heeft aan de basis van vele nieuwe ontwikkelingen gestaan. Nico dacht in termen van overmorgen en was daarmee een leidende vernieuwer binnen onze vereniging. Oer-Ajacied Nico was een oer-Ajacied aan wie wij allemaal veel, heel veel te danken hebben. Het overlijden van Nico is een onvoorstelbaar gemis voor zijn vrouw, zijn familie en voor Ajax. Wij waren vrienden van Nico. Laten we dus alles doen om het verdriet en de pijn bij Nico's dierbaren te verlichten. Nico, ik zal je echt nooit vergeten, je was een kanjer. In de opvolging van André Kraan en Uri Coronel is inmiddels voorzien. Hennie Henrichs zal de portefeuille van André gaan behartigen, terwijl Donald Feldman de portefeuille jeugd-opleiding en amateurs van Hennie over gaat nemen. Donald was in mijn jeugd linksbuiten in ons eerste elftal en stond bekend om zijn snelheid. Hij liep echter vooral rechtuit, zodat de terreinknecht meestal de hekken open liet staan. Uri zal worden opgevolgd door Jaap Ellerbroek. Jaap is algemeen directeur van Alcatel Nederland en heeft tot vorig jaar nog gevoetbald in de Black Devils. Hij heeft een speelstijl die veel aan die van Hennie Henrichs doet denken. Jaap is een groot aantal jaren seizoenkaarthouder geweest en de laatste vier jaar heeft zijn bedrijf een aantal business-seats. Donald en Jaap, namens het bestuur heet ik jullie ook hier van harte welkom in onze gelederen. We hopen op een vruchtbare tijd samen. Michael van Praag voorzitter AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 21