Alessandro Mazzola heeft er zin in vanavond. In het hol van de leeuw smaakt de zege immers het zoetst. Natuurlijk is het vreemd om de eindstrijd van een Europa Cup I te spelen in het land van een van de finalisten, maar zulke dingen gebeuren. En Rotterdam en Amsterdam schijnen net zo ver uit elkaar te liggen als goed en kwaad, dus met dat thuisvoordeel van Ajax valt het wel mee. Bovendien is het ideaal voetbalweer: er staat een lichte bries, het is een graad of twaalf en het kortgeschoren gras heeft zojuist een malse voorjaarsbui te verwerken gekregen. De bal zal daardoor meer snelheid krijgen, zijn passes zullen nog subliemer zijn, hij zal Boninsegna en Jair alletwee minstens viermaal alleen voor de keeper zetten. Dit wordt een wedstrijd in de categorie gesneden koek. Het brein Zodra hij het veld betreedt voor de warming-up wordt het gevoel van onoverwinnelijkheid alleen nog maar sterker. Onverstaanbare spreekkoren en onleesbare spandoeken schreeuwen hem toe dat hij aan een kansloze missie begint. Maar zoiets werkt averechts bij een winnaar. Een geboren winnaar. Want Sandro wint altijd. Hij was het brein van het briljante Inter dat halverwege de jaren zestig twee Europa Cups en twee Wereldcups in de prijzenkast voetbalde, en van het nationale elftal dat in 1968 Europees kampioen en in 1970 vice- wereldkampioen werd. Hij vocht met Gianni Rivera van rivaal AC Milan om de nummer-1 O-plaats van het nationale elftal - commissario tecnico Ferruccio Valcareggi B8ÖE«crtpom Foto: Friedlander Onder leiding van de aanvoerders Mazzola en Keizer betreden de finalisten het veld mouth STOCK v* AJAX MAGAZINE JUNI 1997 207

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 207