r Gejuich Van de wedstrijden zelf zien de meeste CSU-medewerkers overigens niets. Helaas voor Kooiman en consorten kunnen de camera's niet op het veld gericht worden, zodat gejuich het enige teken van leven tijdens de wedstrijden is. Na tweeëneenhalf uur wacht op een en dezelfde positie mogen de beveiligings beambten van plek verwisselen. Zo is er een positie bij de hoofdingang en eentje bij de unit onderaan de fly-over, de eerste stap op weg naar de ingang van de Arena. En kom je de fly-over niet op, dan kun je het verder wel vergeten. Zo vlak voor een wedstrijd is het een constante stroom van auto's die recht heeft op een felbegeerd plekje op het VIP-dek. Voor deze gelukkigen geen wandeling vanaf P2 of, erger nog, P3, maar een gerieflijk plaatsje tussen de bolides van de Ajacieden. Marnix houdt bij de slagboom de wacht. Een portocabin is zijn behuizing bij slecht weer. Een blik door het portiersraampje, waar de bestuurder zijn kaartje meestal al gereed houdt, is voor hem voldoende. PI mag naar boven, de rest wacht een smadelijke teruggang naar parkeerplaatsen voor het 'gewone' volk. Gewapend met de onvermijdelijke walkie-talkie blijft Marnix continu in contact met de controlekamer om te zien of onbekende bezoekers niet toevallig op de gastenlijst staan. De controlekamer wordt op doordeweekse dagen overigens niet alleen geconfronteerd met koeriers en postbodes. Kooiman: 'Wat ook elke dag wel een paar keer gebeurt, is dat mensen vragen of ze 'Patrick' of 'Louis' even mogen spreken. Veel fans reageren verbaasd wanneer je zegt dat dit niet kan en vragen vervolgens naar het telefoonnummer van de speler of de trainer. In het begin vond ik dat wel maf, maar ook daar raak je aan gewend.' Terwijl op de achtergrond uit een klein cassetterecordertje als muzak liedjes uit Sesamstraat klinken, bedient Kooiman de knoppen. Zo af en toe staat hij in contact met het zenuwcentrum van de Arena, recht boven de ereloge met het mooiste uitzicht op het veld. Controlekamer Mede dankzij de contacten met Ajax kreeg CSU ook de Amsterdam Arena als klant. Het bedrijf is overigens niet alleen sponsor van Ajax, ook Feyenoord, PSV, Top Oss, FC Cambuur en het Circustheater in Scheveningen maken gretig gebruik van sponsoring door CSU Total Care. Verschillende CSU-medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun eigen 'club', waarbij directrice ConnyWestdijk-Wilkes zich voornamelijk bezig houdt met de Ajax-activiteiten. Ze heeft het tijdens de bezoeken aan de Arena te druk om te zien hoe hectisch het er aan toe kan gaan in de controlekamer. Ook daar waakt een CSU- oog over diverse monitoren, om bij onraad direct in te zoomen op een bepaalde stoel en in overleg te treden met de politie. Samen met een functionaris van de GG&GD, een beveiligingsfunctionaris van Ajax en Karei Breen van de Amsterdam Arena zorgt de beveiligingsbeambte ervoor dat alles tijdens, voor en na een wedstrijd naar wens verloopt. In totaal staan er 43 camera's in de Arena opgesteld, die tijdens de wedstrijden centraal worden bediend vanuit de controlepost, gelegen naast de plek van waaruit speaker Floor Thoolen zijn mededelingen aan het publiek verstrekt. De sponsoring van Ajax bevalt CSU uitstekend. 'Het is gewoon een feit dat relaties het leuk vinden naar een wedstrijd van Ajax te gaan. En omdat we verspreid over het hele land werken, sponsoren we ook andere clubs. Relaties uit Brabant vinden het prettiger om naar PSV te gaan en mensen uit het noorden geven de voorkeur aan Cambuur.' De geboren Rotterdamse maakt zich wel zorgen over het grote aantal evenementen AJAX MAGAZINE JUNI 1997 191

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 191