In memoriam OPENBAAR VERVOER Foto: Louis van de Vuurst Op zaterdag 24 mei kreeg Louis van Gaal na de training van de supporters een afscheidscadeau. De informele bijeenkomst werd in de beste Ajax- traditie besloten met een spectaculair vuurwerk. zaak alles snel te vergeten. Misschien dat de volgende tegenstander van Ajax, FC Twente, onze spelers meer inspiratie zou geven om althans beter spel te laten zien. De Tukkers bezetten de derde plaats en waren reeds verzekerd van Europees voetbal. Ajax nog niet en kon dat juist op de avond van 17 mei bewerkstelligen. Dan moest er wel gewonnen worden. Het werd in ieder geval een aardige wedstrijd met een leuk scoreverloop, zeker voor Ajax, dat met 3-2 de winst en Europees voetbal pakte. Toch moest eerst Edwin van der Sar even in de fout gaan om Johnny Bosman z'n ploeg op voorsprong te laten brengen alvorens Ajax tot scoren kwam. Uit spelsituaties lukt het scoren Jari Litmanen nog niet maar de strafschoppen schiet de Fin er gemakkelijk in. Het bleef lang 1-1 tot Martijn Reuser uit een voorzet van invaller Peter Hoekstra 2-1 scoorde en kort daarop Ajax naar 3-1 stifte. Met de goal van FC Twente in de laatste minuut was de 3-2 eindstand een feit. Dat leverde opgeluchte gezichten op en dat is toch ook wel weer leuk. We gaan weer Europa in! Op 19 mei jongstleden, tweede pinksterdag, bereikte ons het afschuwelijke bericht dat Nico Gianotten, 55 jaar jong, was overleden. Ongeloof, onmacht en gevoelens van onrechtvaardigheid maakten zich van ons meester. Hoe kon dat nou? Nog geen week geleden zat hij met z'n clubvrienden gezellig aan de boorden van de Amstel van zijn geliefde stad Amsterdam te eten en nu was alles voorbij. Nico weg, het is niet voor te stellen. Wat is een ledenraad zonder Nico? Wat is een tribune zonder Nico, die zich zelden onbetuigd liet wanneer het een keer op het veld niet liep zoals het Ajax betaamt. De omgeving heerlijk mee latende genieten van z'n onvrede over het spel, de slecht genomen corners en de scheidsrechter. Kritisch, soms fel, soms berustend, dat was hij. Hij leefde mee met alles. Tot en met de netten in het doel. Die moesten ook anders. Niet dat de bal onmiddellijk uit het doel stuiterde bij een doelpunt, nee, dat net moest slap in het doel hangen. Dat de bal daar lekker in bleef hangen. Rustig werd hij meestal weer als de boterbabbelaar te voorschijn kwam. Ik zal dat nooit vergeten! Lid van de club vanaf september 1976 werd hij in 1980 als opvolger van Emile Cats gekozen in de ledenraad, waar hij tot aan zijn dood verbleef en streng toezicht hield op de naleving van de regels binnen de vereniging aan de hand van het huishoudelijk reglement. Veel inbreng had hij ook bij de vorming van het huidige bestuur. Als woordvoerder van de ledenraad was hij het aanspreekpunt voor bestuur en anderen in de club. Nico was er altijd. Bij wedstrijden, op vergaderingen en sinds kort ook bij jeugdwedstrijden en het zaterdagvoetbal op de Toekomst. Het viel hem moeilijk, maar hij had er langzamerhand in berust dat Ajax, zijn club met dat prachtige rood-wit, na al die successen een pas op de plaats moest maken, maar gedreven keek hij al weer uit naar nieuwe successen, want die moesten er komen. Helaas, hij zal het niet meer mogen meemaken. We zullen verder moeten zonder Nico Gianotten, een begrip in de vereniging, een heerlijk en oprecht mens, een echte Ajacied: kritisch, nooit echt tevreden, maar altijd positief. Sharron, Frans en verdere familie, heel veel sterkte... en weet, eens een Ajacied, altijd een Ajacied, tot in de eeuwigheid. Nico, we zullen je vreselijk missen en nooit vergeten. Rust zacht. Tijn Middendorp 18 AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 18