gezien het grote aantal volgehangen klerenhangers overal klaar voor. De Vos besluit ondanks de opmerkingen van Van Hanegem niet in zijn Waku Waku-pakje te gaan. Hij houdt het bij een verantwoord pak, terwijl Van Hanegem voor keurig casual gaat. Het mooist blijft 'de Kromme' toch in een onvervalst trainingspak. Gewoon op een veld met een bal in plaats van achter een bureau in burgerkleding. Slangenkuil De wedstrijdcommentatoren Arno Vermeulen en de inmiddels naar Studio Sport getransfereerde Wim Kieft hebben op dat moment, een uurtje voor de uitzending, heel andere zaken aan hun hoofd. Zij buigen zich twee verdiepingen hoger in de bomvolle perskamer over de opstellingen, waarin vooral de naam Milan Berck Beelenkamp opvalt. De tweede- elftalspeler van Ajax heeft zich op gezag van Louis van Gaal naar de kleedkamer gespoed om wellicht vanavond zijn debuut voor Ajax te maken. Net als de andere commentatoren hebben ook Kieft en Vermeulen hun vaste stekkie op de perstribune van de Arena. Met de camera's van Studio Sport, IDTV en Supersport is het ook op het veld een drukte van belang. Naast elke cameraman loopt op zijn minst een speciale kabeldrager, die honderden meters kabel achter zich aansleept. De gracht om het veld heeft veel weg van een slangenkuil. De uitzending is inmiddels gestart, de kijkers krijgen als opwarmer een filmpje over Babangida en de voorbeschouwing voorgeschoteld. Vergeleken met de drukte in de regiewagen en op het veld is het gekunstelde studiootje een oase van rust. De Vos en Van Hanegem keuvelen de tijd gezellig vol, waarna cabaretier Dolf Jansen aan de beurt is met zijn vaste column, zo'n vijftien minuten voor aanvang van de wedstrijd. Er ontstaat enige commotie wanneer de ballenjongens de kleedkamer van de speciaal voor deze wedstrijd gehuurde cheerleaders ontwaren. Het vrouwelijk schoon, nauwelijks de roze strippenkaart ontgroeid, ontlokt de jeugdige Ajacieden opgewonden juichkreten. Geoffrey de Haan spreekt ze quasi-boos toe. Nadat Van Elsacker zijn zegje vanaf het veld heeft gedaan, is de beurt aan Kieft en Vermeulen. Ze zien een aardige wedstrijd, waarin Ajax een vroege achterstand al snel ombuigt in een voorsprong. Uiteindelijk winnen de Amsterdammer overtuigend met 3-1. De kijkers hebben via een 06-nummer direct na afloop van de wedstrijd hun keuze van de Man of the Match kenbaar gemaakt. Babangida is de gelukkige en hij ontvangt in de studio zijn presentjes. Als de nabeschouwing, voorzien van de wijze woorden van Willem van Hanegem, erop zit, is de klus geklaard. Althans, voor de mensen van Supersport. Want terwijl de Roda-spelers met natte haren wanhopig op zoek zijn naar het spelershome, begint de Cinevideogroep rustig aan het afbreken van al het materiaal. Pas laat op de avond mogen zij ook naar huis. Volgende week wordt het circus weer verwacht op een andere locatie. Wellicht dat De Vos dan wel zijn Waku Waku-jasje aan heeft. 186 AJAX MAC.A7INF IIINIMQQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 186