hen is. We doen dit niet alleen maar voor onze lol. De medewerking die we bij het opbouwen krijgen, is zeker voor verbetering vatbaar. Wij zorgen tenslotte wel voor uitgebreide exposure voor de sponsor.' Na een half uur sjouwen met spullen begint de kleedkamer al aardig te veranderen. Regisseur André van Meerkerk en Geoffrey de Haan overleggen op welke plek Sierd de Vos moet gaan zitten. Richard van Elsacker, die de veldpresentatie op zich neemt, belt vanuit de auto met de vraag hoe hij naar de Arena moet komen. Na wederom veel heen en weer gebel en geren krijgt de crew eindelijk de nodige Ajax-kleding, zodat de studio wat opgefleurd kan worden. Verder is het veel wachten. Op eten bijvoorbeeld. Door al het gedoe met de kleding en de pasjes heeft een aantal Supersporters geen tijd gehad om te eten. Dan Van Elsacker maar gebeld, die onderweg naar de Arena vast nog wel een McDonald's passeert. Pavarotti Naast wedstrijden van Ajax zendt Supersport ook duels van andere clubs uit de PTT-Telecompetitie uit, waarbij vrijdagavond als uitzendavond geldt. Zo'n tweehonderdduizend Nederlanders kunnen tegelijk met hun abonnement op Filmnet de sportprogramma's van Supersport ontvangen. Naast wedstrijden uit Nederlands hoogste afdeling, kunnen de kijkers ook genieten van duels uit de Italiaanse en Spaanse competities. Ook de liefhebber van popmuziek wordt de laatste tijd steeds meer bediend. Met het wegvallen van de duels uit de basketbal- en hockeycompetitie is er ruimte vrijgekomen voor andere uitzendingen, die wellicht beter worden bekeken dan het hockey en het basketbal. Contracten met de bonden van deze sporten kwamen voort uit de overeenkomst van Filmnet en wijlen Sport 7, maar in Nederland bleken te weinig mensen geïnteresseerd in live-wedstrijden van deze relatief 'kleine' sporten. De Haan: 'In april zenden we bijvoorbeeld het concert van Pavarotti vanuit de Arena rechtstreeks uit. We denken dat dit wel veel kijkers zal trekken.' Intussen is Willem van Hanegem in het hol van de leeuw gearriveerd. De getapte oud trainer zal gedurende de voorbeschouwing, tijdens de rust en na afloop zijn mening over de wedstrijd geven. Het becommentariëren van wedstrijden voor de microfoon bevalt hem goed. 'Echt missen doe ik de kleedkamers en de trainingen niet. Dit is ook heel leuk om te doen. Misschien dat ik in de toekomst nog wel eens een club of een land zal gaan trainen, maar voorlopig nog niet. Ook al word ik echt helemaal gek gebeld door clubs die vragen of ik wil komen trainen. Maar voorlopig blijf ik dit werk doen. Het is leuk om al die clubs te zien spelen, zonder dat je je echt zorgen hoef te maken over de uitslag. Dat is ook wel eens prettig.' Voor Van Hanegem is het ook prettig dat de opnames plaats vinden in de luwte van de kleedkamers. De Haan denkt dat het onmogelijk is met de oud-Feyenoorder in de open lucht in een vol Ajax-stadion te gaan staan. 'Hij zou dan best eens het een en ander, zowel letterlijk als figuurlijk, naar zijn hoofd geslingerd kunnen krijgen en daar hebben we uiteraard geen zin in.' Het wordt de hoogste tijd om te bepalen wie welke kleding aantrekt. Men bespreekt of het netjes wordt of casual blijft. De inmiddels gearriveerde Sierd de Vos lijkt AJAX MAGAZINE JUNI 1997 185

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 185