Na Ajax - Heerenveen tekenden vijf A- junioren een contract. Tussen penningmeester Van Os en voorzitter Van Praag gezeten, werden zij aan de pers gepresenteerd. Vanaf links: Bas Dreef, Robert-Jan Ravensbergen, Raphael Supusepa, Cedric van der Gun en Tim de Cler ABNAMRO lotal (.are Ajax en ABN AMRO tekenden na de wedstrijd tegen Heerenveen een nieuwe, driejarige sponsorovereenkomst, waarna de bestuursleden Van Os, Coronel en Van Praag met de heren Rutgers en Collee van ABN AMRO een toast uitbrachten op de voortzetting van de samenwerking. Foto's: Louis van de Vuurst een vrije trap knap in. Dat de wedstrijd uiteindelijk toch verloren ging, kan de ploeg zichzelf zeer verwijten. Het had Europees voetbal vrijwel kunnen veiligstellen en alleen die gedachte had al voldoende moeten zijn om alles uit de kast te halen. Nu prikte Sparta vlak voor tijd de tweede treffer achter Edwin van der Sar en was het over en uit. Drie kostbare punten gingen op weg naar Europees voetbal verloren. FC Groningen in eigen huis, de volgende wedstrijd, viel ook niet te onderschatten, want tegen Ajax spelen de Groningers altijd goed en zeker niet zachtzinnig. Dus werd deze ontmoeting een duel waarin het spel te wensen overliet en alleen een grote dosis inzet nog wat kon goedmaken. FC Groningen komt de 'eer' toe deze competitie te beschikken over de meeste rode en gele kaarten in het betaalde voetbal en daar hadden er nog wel een paar bij gekund als de scheidsrechter niet zo laconiek had gehandeld. Zoals bijvoorbeeld bij de overtreding van invaller Gall tegen Ronald de Boer, die per brancard het veld kon verlaten waardoor Ajax even met tien man speelde en prompt de Groningers door diezelfde Gall een strafschop afdwongen. Dat invaller Dennis Schulp nog net op tijd de gelijkmaker in kon tikken, was lekker meegenomen. Ajax moest blij zijn met een punt. Cruciaal Vervolgens kwam Heerenveen naar de Arena. De Friezen hadden een paar dagen eerder in de Kuip de winst in de finale van de Amstel Cup aan Roda JC moeten laten en moesten nu ook alle zeilen bijzetten om nog met enig succes dit seizoen te besluiten. Het verhaal van Ajax was inmiddels bekend: sowieso winnen, want de te behalen punten werden steeds schaarser naarmate het einde van de competitie naderde. Dat gold ook voor Heerenveen, dat het beste van het spel liet zien terwijl het gelukkig Ajax was dat tot scoren kwam. Eerst mocht Litmanen vanaf elf meter raak schieten, kort daarop gevolgd door een vrije trap van Frank de Boer waarbij de bal van richting werd veranderd en soepel het doel in hobbelde. Omdat de Friezen nog voor rust tegenscoorden, werd de tweede helft er een van vijfenveertig benauwde minuten met alle hens aan dek en zonder voetbal dat het aanzien nog waard was. Louis van Gaal verklaarde zelfs dit keer te hebben moeten coachen om doelpunten te voorkomen in plaats van te doen scoren. De invalbeurt van debutant Milan Berck Beelenkamp verliep zeer redelijk. Slecht spelen en toch winnen, dat overkomt Ajax dus ook wel eens. Belangrijke punten werden binnengehaald en verder was het AJAX MAGAZINE JUNI 1997 17

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 17