Ronald de Boer verliet tijdens de wedstrijd tegen FC Groningen het veld per brancard na een tik in zijn rug van Joop Gall. aan vast te plakken. Marcio Santos keert naar verwachting naar Ajax terug en Kofi Mensah, die tegen PSV bij Ajax debuteerde, werd voor vijf jaar vastgelegd zoals eerder al met Arno Splinter gebeurde. Ook lukte het Ajax de Nigeriaan Sunday Oliseh (22, FC Köln) eveneens voor vijf jaar aan de club te verbinden, terwijl bovendien vanuit de eigen opleiding een aantal spelers werd vastgelegd. Mutaties Niet alleen is het een komen en gaan van spelers, ook de technische staf gaat nieuwe gezichten vertonen. Het was al bekend dat Jan Wouters bij Ajax 2 aan de slag gaat. De vacature van Co Adriaanse als directeur opleidingen is inmiddels ingevuld met de komst van Hans Westerhof (48). Daarnaast is John van 't Schip toegevoegd aan het gezelschap jeugdtrainers als aanvulling voor de vrijgekomen positie van Heini Otto, die assistent wordt van Morten Olsen. In het bestuur zullen er in september eveneens mutaties plaatsvinden. Uri Coronel behartigde voor Ajax met veel succes vanaf 1989 de commerciële zaken en was nauw betrokken bij de bouw van de Arena. Door drukke werkzaamheden kan hij het één (Ajax) met het ander (werk) niet meer combineren. Door het bestuur is Jaap Ellerbroek (58), in het dagelijks leven Als invaller voor Richard Witschge maakte Milan Berck Beelenkamp op 11 mei in de wedstrijd tegen Heerenveen zijn debuut in het eerste elftal. Foto's: Louis van de Vuurst algemeen directeur van Alcatel, bereid gevonden zijn plaats in te nemen. André Kraan zal het bestuur in september eveneens verlaten vanwege het behalen van de, volgens de reglementen, 'pensioengerechtigde' leeftijd van zeventig jaar. Zijn imposante staat van dienst als bestuurslid begon hij al in 1961 als commissaris betaald voetbal op te bouwen en eindigt hij, met een onderbreking van negen jaar, thans in 1997 als bestuurslid technische zaken en vice-voorzitter van Ajax. Een simpele rekensom leert ons dat André Kraan maar liefst 27 bestuursjaren voor de club heeft volgemaakt. Zijn functie in het bestuur zal worden overgenomen door Hennie Henrichs, die thans nog jeugd- en amateurzaken in zijn portefeuille heeft. Die taak wordt straks overgenomen door oud-eerste-elftalspeler Donald Feldmann (58), die tussen 1957 en 1962 in 78 wedstrijden de linksbuitenplaats innam. Gezapig Voor Ajax was het nog steeds een vraagteken of het volgend seizoen wel ergens op de Europese velden zou uitkomen. Dus waren de punten erg hard nodig, ook in de uitwedstrijd tegen Sparta op het Kasteel. De voormalige club van Blind, Bogarde, Veldman en Van Gaal werd blij verrast met een zeer laconiek Ajax dat zich maar weinig wenste in te spannen voor een goed resultaat. Zeker in de eerste helft was het wel erg gezapig wat de ploeg liet zien en de 1-1 ruststand was voor Ajax zeker gunstig. Frank de Boer knalde uit AIAY MAf,A7INF IIINI 1QQ7 15

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 15