Broederliefde 'Dat is heel belangrijk bij ons. Als je de situatie met Ronald bekijkt, hij is gewoon mijn beste vriend. Dat is hij al van jongs af aan. We hebben eigenlijk haast nooit ruzie en als we eens woorden hebben, dan is het na een paar muinuten weer over.' Muziek 'Doet mij eigenlijk niet zoveel. Ik heb niet echt veel favorieten. Ik kan wel kippenvel krijgen van Luther Vandross, maar het is ook weer niet zo dat ik voor bepaalde wedstrijden speciale muziek opzet. Zo ver gaat het bij mij niet.' Het vaderschap 'Dat is absoluut het mooiste wat er is. Binnenkort is het weer zover, dan beginnen we weer met de poepluiers. Maar daar heb ik geen problemen mee. Ik denk dat ik wel een goede vader ben voor mijn kinderen. Sommige mensen zeggen dat ze geen kinderen willen, maar volgens mij weten ze dan niet wat ze missen. Ik denk ook niet dat we het bij twee kinderen laten, misschien worden het er wel drie of vier. Maar een voetbalelftal van de familie De boer zal er wel niet van komen, want op de een of andere manier krijgen voetballers alleen maar meiden.' Zomervakantie 'Het is, zeker na zo'n jaar belangrijk dat je een bepaalde periode je rust kunt nemen. Lichamelijk heb je denk ik wel aan twee weken genoeg, maar om het voetbal geestelijk even los te laten, dat is wel wat zwaarder en ook heel belangrijk. Ik denk dat veel mensen dat toch onderschatten. Vaak doen we in de zomer mee met het voetvolleytoernooi, maar dat is toch meer ontspanning met wat vrienden. Als ik nog wat ga doen in de vakantie, dan ga ik naar de camping waar mijn ouders ook zitten. Dat vind ik nog wel zo gezellig.' Clubliefde 'Het ene jaar speel je hier en het andere jaar weer heel ergens anders. Ajax is een schitterende club, die me altijd zal bijblijven, maar echt clubliefde... dat vind ik een zwaar woord.' Aandelen 'Dat is gewoon een leuke hobby. Nou hobby, het is eigenlijk best wel serieus. Ik besteed er zelf niet veel tijd aan. Wij hebben er niet het meeste verstand van, dat moet je specialisten laten doen. En dan is het een goede investering, beter dan dat je je geld op de bank zet. Dit levert meer rente op en het is toch wat spannender.' Leven na het voetbal 'Daar heb ik nog niet genoeg over nagedacht. Op dit moment zie ik mezelf nog niet als trainer met een regenjas langs de kant staan. Misschien wel als assistent, maar zeker niet als hoofdtrainer. Al die stress aan je kop, dat lijkt me niks. Ik ben blij als ik daar op een gegeven moment vanaf ben. Maar het zou me in ieder geval wel verbazen als ik echt trainer zou worden.' Madame Tussaud 'Ik vind het echt een hele eer dat we daar staan. Dat betekent toch wel wat in Nederland. Als we wat minder bekend zijn, dan worden de beelden wel weggehaald. Maar dan komt hij bij mij thuis te staan, denk ik. Het was best snel klaar, vond ik. We hebben een paar keer moeten poseren en toen hadden ze het meeste al gemaakt.' Golf 'Dat is een leuke, maar ook een heel tijdorvende hobby. We hebben een druk jaar gehad met weinig echt vrije dagen en als we dan eens niets hadden, dan ben ik niet meteen gaan golfen. Dat is niet leuk voor vrouw en kind. Eigenlijk heb ik er dit jaar dus niet veel tijd voor gehad.' Soccerworld 'Dat café is een spontaan idee van Ronald, Danny en mij. We vonden het eigenlijk gewoon een keer leuk een café te openen, dat is weer eens wat anders. Nu zijn Frank Rijkaard en lohn van 't Schip erbij gekomen en we gaan gewoon kijken hoe dat loopt, of het een goed idee is geweest. Er zijn vooral in Engeland en Amerika al veel van dat soort tenten, eens kijken hoe dat hier gaat.' Varkenspest 'Ik vind het echt heel zielig voor de mensen die zich dag en nacht met die beesten bezighouden. Ik heb wel eens een stukje op tv gezien van een man die echt helemaal overstuur was. Die man wilde niet dat anderen aan zijn varkens kwamen, dat was echt heel zielig. Ik volg het nieuws vrij goed en dat raakt me dan toch wel.' Bijgeloof 'Daar heb ik echt niets mee. Het enige wat dan bij mij speciaal is, is dat ik altijd als derde het veld op kom. Dat is een vast ritueel, maar niet echt bijgeloof. Het is ook niet zo dat wanneer dat niet gebeurt, ik een slechte wedstrijd speel. Dat zou je alleen maar zwakker maken, denk ik.' Portretrecht 'Ik denk dat het voor de voetballers een heel goede zaak is. Het is voor ons prettig dat al dat soort zaken nu in één keer geregeld is zodat wij daar geen omkijken meer naar hebben. Ajax "koopt" zeg maar jouw portret en dan hoef je niet te schrikken wanneer je hoofd plotseling op een beker staat. Het zou best eens een stap vooruit kunnen zijn om spelers langer bij Ajax te kunnen houden en dat is natuurlijk een goede zaak.' Bosman-arrest 'Ik betwijfel of het op den duur voor de clubs heel goed is. Voor ons wel, maar dat is logisch. Er ontstaat wel een beetje vreemde handel. Clubs kopen transfervrije spelers, geven ze een contract om ze vervolgens weer door te verkopen. Het voetbal is erdoor veranderd, het is een stuk zakelijker geworden. Maar dat is iets wat maar moeilijk te stoppen is.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 159