w&m Alweer een tripje naar het buitenland. 'Dit keer met de A1 naar de Arabische Emiraten. Die vent op de foto had een horloge dat duurder was dan zijn BMW. Echt zo'n ding met allerlei diamanten. Ik heb door hem daar allerlei paleizen gezien. Maar toen ik terugkwam van de rondleiding was het minder leuk. Trainer Kohn schorste me en nam me de aanvoerdersband af. Ik had niet weg mogen gaan en werd daar onmiddellijk voor gestraft. Later in het toernooi had hij me toch nodig en moest ik invallen. Pas in Nederland kreeg ik mijn aanvoerdersband terug. Kohn is een belangrijke trainer in mijn carrière geweest. Ik kan niet zeggen de belangrijkste, want van iedereen heb ik wat geleerd. Kohn was wel een man die me veel leerde over discipline en mentaliteit. Hij zei ook de allereerste keer dat hij me trainde: "Bij mij hoef je geen grapjes te flikken, zoals je dat deed bij de anderen." Ik besefte wel direct dat het menens werd.' Melchiot met een bijna-Ajacied. 'Hier krijg ik mijn allereerste individuele prijs. Ik werd bij een jeugdtoernooi in Rotterdam, waar alle topclubs aanwezig waren, uitgekozen tot beste speler van het toernooi. Ja, daar was ik best trots op. En Dean Gorré, toen nog speler van Feyenoord, reikte de prijs uit. Ik heb in dat toernooi echt alles gegeven van mezelf. Ik kreeg wel vier keer kramp, maar ging toch door. Nu zou je misschien wat voorzichtiger zijn omdat je door kramp misschien een spiertje zou kunnen scheuren, maar daar dacht je toen niet eens aan. Je ging gewoon door. Ik weet nog dat Spitz Kohn na de prijsuitreiking naar me toe kwam en zei: "Zo, nu zet je die beker maar in de kast, zodat je er niet naar kunt kijken." Hij bedoelde daarmee, dat nu ik een prijs had gewonnen, ik niet met mijn hoofd in de wolken moest gaan lopen. Ik heb inderdaad gedaan wat hij zei. Ik heb de prijs bij mijn moeder thuis op de kast neegezet. En ik kijk als ik bij mijn moeder kom namelijk niet steeds omhoog naar de kast.' De wereldbeker. 'Schrijf maar op: "die bal wil ik wel". Nee, serieus, deze wil ik duidelijk wel in mijn collectie. Nadat het eerste de wereldbeker had veroverd, mocht iedereen die dat wilde met de beker op de foto. Nou, dat wilde ik wel, ik vond het een eer.' &GAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 155