Romario de Souza Faria. 'Naast Ajax speelde ik ook nog in een zaalvoetbalteam. Dat mocht eigenlijk niet, maar ik deed het toch. Op een geven moment zouden we met het team naar Brazilië gaan voor een toernooi. Romario, toen nog PSV, zou daar ook bij zijn. Nou, en Romario was het toen wel in ons land. Daar keek je wel tegen op. Maar Ajax verbood ons te gaan. De jongen met de bril is toch gegaan. Hij werd later voor drie wedstrijden geschorst. Als ik dat had geweten was ik misschien ook wel gegaan. Op een gegeven moment ben ik toch maar gestopt met het zaalvoetballen, het viel niet meer te combineren.' 'Wimpie is nog altijd een vriend van me. Alleen zie ik hem niet meer zo vaak. Maar bij Juve-uit zag ik hem ineens. Ik liep van het veld en hoorde ineens mijn naam en toen zag ik hem over een hek hangen. Hij zwaaide naar me. Ik heb toen mijn shirt naar hem gegooid. Ik heb nog nooit eerder mijn Ajax-shirt weggegeven, en nu dus wel. Het shirt van de laatste Champions-Leaguewedstrijd, waarin ik ook nog mijn eerste goal scoorde, heeft hij nu.' Mario's slaapkamer. 'Mijn kamer heeft er denk ik tot mijn vijftiende zo uitgezien. Ik spaarde van alles en nog wat van voetbal. Ik heb Van der Sar nog aan de muur gehad zie ik, en Menzo en Gullit.' De familie. 'Deze is vorig jaar genomen, ik was toen nog negentien. Dit is dus mijn familie. Helaas ontbreekt mijn broer Winston. Maar in het midden staat mijn moeder, links Deborah, rechts Regillio en zittend Lorriane. We hebben een heeL hechte familie. En dit jaar ga ik ook voor het eerst in mijn leven mijn oma zien. Zij woont nog in Suriname. Ik ben nog nooit in Suriname geweest. Maar dat is allemaal later dit jaar. Eerst is het nog Ajax. Ik wil het dit jaar helemaal gaan maken. In het begin van het seizoen waren velen sceptisch over mij. Dat is anders geworden. Supporters vragén me zelfs of ik alsjeblieft bij Ajax blijf. Dat is ook mijn doel, ondanks het feit dat mijn contract afloopt. Het is mijn doel om te slagen bij Ajax.' 154

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 154