Hoe het allemaal begon. 'Dit ben ik samen met mijn oudste broer Winston. Door hem ben ik eigenlijk met voetballen begonnen. Ik denk dat ik vijf was toen ik me officieel als lid van De Volewijckers in Amsterdam-Noord aanmeldde. Eigenlijk kon dat niet, want ik was te jong, maar omdat mijn broer er ook al voetbalde, lieten ze het toe. Dit is dus mijn allereerste voetbaltenue.' De ogen van Melchiot beginnen te glimmen als de middelbare school ter sprake komt. 'Ik heb LEAO gedaan en dit was dé klas. We spookten echt van alles uit. Patricia, het donkere meisje in het midden, was bij de meiden de sterkste, ledereen had respect voor haar. Ook jongens waren bang voor haar. De eerste dag dat ik op school kwam, kregen we gelijk woorden, maar ze ging niet vechten. We werden zelfs vrienden. O ja, en dit moet je echt opschrijven. Ik zat in de klas bij Wendy, ledereen was verliefd op Wendy. Heel Amsterdam-Noord... Okee dan, in de buurt van de Banne was Wendy het populairste meisje. Ik vond haar wel leuk, maar ben nooit echt verliefd geweest. Je kan haar op de foto niet goed zien. Ze staat derde van rechts op de achterste rij.' Van de vlinders in de buik terug naar het veld. 'Ik heb niet zulke goede herinneringen aan deze foto. We kregen op dat toernooi met 9-0 klop van PSV. Ik weet niet hoe dat kwam, het ging gewoon niet. Ik speelde toen ook als laatste man, ja. Ik heb altijd of laatste man of rechtsback gespeeld. Ik ben geen aanvaller. Ik heb er ook nooit moeite mee gehad, of zo. Op straat, als ik kunstjes deed, Si dachten ze altijd dat ik spits was. Niemand kan 1J zien dat je verdediger bent. Maar om even terug te komen op PSV. We hebben ze wel teruggepakt. De twee opeenvolgende jaren werden we met Ajax kampioen bij de B's en versloegen we PSV twee keer.' Eindelijk een bekend shirt. 'Mijn eerste jaar bij Ajax. Ik was samen met Wimpie naar een open dag geweest en zo is het eigenlijk allemaal begonnen. Ik was elf toen ik van De Volewijckers overstapte naar Ajax. Wimpie staat op de foto links van mij. Helaas viel hij na één jaar af. Menno Willems was van dezelfde lichting. Hij staat helemaal links. Het gekke was dat toen ik elf was, Ajax voor mij niet zo nodig moest. Wimpie was degene die per se naar de open dag wilde, niet ik. Ik was liever op straat aan het voetballen. Volewijckers - okee, omdat dat bij mij om de hoek was, maar verder... nee, voor mij was het de straat. Maar je staat er op dat moment ook niet bij stil dat je bij Ajax kan gaan voetballen, dat besef je pas veel later. Ik was ook bij Ajax geen gemakkelijke jongen. Net als op school en op straat was ik ook hier heel bijdehand. Ik had het dan ook altijd aan de stok met trainer De Haan. Ik had in het begin het idee dat ik te veel rekening moest houden met iedereen. Ik werd rustiger toen ik ging beseffen dat ik talent had.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 152