Het fotoalbum van Mario Melchiot Het familiealbum door Reina Hemmes De Volkskrant, 11 september 1996: 'Ajax brengt vanavond in het stadion Abbé-Dechamps een elftal op de been met vier spelers zonder ervaring in de Champions League, onder wie twee debutanten in de Europa Cup. De 19-jarige centrale verdediger Melchiot maakt tegen Auxerre voor de eerste keer in zijn loopbaan deel uit van de basisploeg.' Het kan snel gaan in de voetballerij. Zo speel je tegen AZ 2 en zo speel je tegen het grote Juventus. Mario Melchiot heeft binnen een jaar zijn leven zien veranderen. Hij werd aan het begin van dit seizoen in de A-selectie opgenomen. Al snel veroverde hij als rechtsback een vaste plaats in het team. Melchiot speelt hard maar fair en is voor niemand bang in het veld. Jlk heb van mijn broers geleerd voor mezelf op te komen. Als ik vroeger op straat een schop kreeg ging ik meteen janken, maar in plaats dat mijn broers me gingen troosten, lieten ze me liggen. Zo word je vanzelf hard.' Aan het woord Mario Melchiot, twintig jaar jong. Een kijkje in het fotoalbum van de rasta-man. De lagere school Het Zeepaardje in Amsterdam- Noord. 'Mijn hele leven speelt zich af in Amsterdam-Noord, eerst in de Banne en later in Tuindorp. Ik was vroeger echt een vechtersbaasje. Mijn beste vriendje was Wimpie Blokker, die was eigenlijk net zo als ik. We waren een beetje de macho's van de klas. We liepen iedereen een beetje uit te dagen en maakten vaak ruzie. Wimpie is die jongen rechts bij de juf met de rood-gele trui aan. Bij het meisje dat derde van links op de grond zit, speelde ik altijd thuis. Ik ben haar helemaal uit het oog verloren, dat vind ik wel jammer. Het meisje rechts bij de juf was Nancy. Zij was Italiaanse. Als ze jarig was dan kon je op haar feestje thuis allemaal pizza's en macaroni eten. Ik weet niet of dat normaal is, maar voor ons zeker niet. We zorgden er dan ook altijd voor dat we op haar feestje werden uitgenodigd.' AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 151