geïntroduceerd, of dat ik van de AFC een AJC-dependance wilde maken. Het socialisme zit meer impliciet in mijn handelen opgesloten. Ik voel altijd de drang om het voor mensen op te nemen. Toen ik op de cursus Coach Betaald Voetbal zat, vond ik dat ik iemand als Rinus Israel moest helpen. Hij was heel goed in de praktijk, maar in de theorie niet. Ik vond het een heel sympathieke man en dus hielp ik hem waar ik kon. Moesten we een werkstuk maken, maakte ik ook dat van hem. Soms kreeg hij dan nog een hoger cijfer dan ik. Prachtig vond ik dat. Socialisme gaat om gewone dingen. Soms doet men er zo overspannen over. Ik kom er altijd eerlijk voor uit, ook al kunnen clubs daardoor denken dat ik me ongemakkelijk zou voelen in businessruimten, of dat de sponsors mij zouden willen mijden. Niets is minder waar. Ik word overal gevraagd om lezingen te geven, en met mijn verhaal kan ik altijd mensen overtuigen. Ik ben geen socialist in de zin dat ik me een arbeider voel die zich tegen de entrepeneurs afzet. Ik voel me verwant aan iemand als premier Kok, die als socialist en voormalig vakbondsman ook om zijn financieel-economische beleid overal in de wereld wordt geprezen. Ik vind het buitengewoon prettig dat de nieuwe burgemeester van Tilburg Johan Stekelenburg is geworden, en niet de door het CDA gewenste Yvonne van Rooy of de D66'er Vrijhoef die door een geheim verbond tussen WD en D66 als kanshebber werd gezien. Tegenwoordig hebben voetbaltrainers en burgemeesters meer met elkaar te maken dan ze beiden zouden wensen. Adriaanse bij Willem II, Stekelenburg burgemeester; de linkervleugel is plotseling zeer goed vertegenwoordigd in Tilburg. "Alle ballen op Kolkka," zal Stekelenburg wel roepen. Maar bij Willem II begin ik pas op 6 juli. Nu zit ik nog met al mijn aandacht bij Ajax. Met pijn in mijn hart neem ik afscheid van de mensen met wie ik gewerkt heb. We zijn een heel hechte groep Eén directeur opleidingen en tien jeugdelftallen. Staand vanaf links naast Co Adriaanse: Nando Rafaël (C2), Kwame Quansah (B2), Brutil Hosé (A2), Tim de Cler (A1), Kevin Bobson (B1). Gehurkt vanaf links: Patrick Fernandez-Duarte (D2), Johnny Heitinga (D1), Germaine Lens (E2), Steve de Lege (C1), Mick Stefels. Op de achtergrond, altijd zichtbaar vanaf de Toekomst, de Amsterdam Arena. geworden, met iedereen op de juiste plek. En de spelers zal ik missen. Met name de jongens die een moeilijke sociale achtergrond hebben. Met hen ben ik altijd zeer begaan geweest. Ik heb die jongens waar ik kon geholpen. Er zitten schrijnende gevallen tussen. Als je hoort wat die jongens in hun jonge leven allemaal al hebben meegemaakt, snijdt dat dwars door je ziel. Dan is het onvoorstelbaar knap dat ze hun droom toch doorzetten, terwijl ze duizend-en-een redenen hebben om de handdoek in de ring te werpen. Als je ze ziet knokken om het te halen, kan je niet anders dan zelf ook alle mogelijke moeite doen. Niet als een AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 145