E1-aanvoerder Mick Stefels is zijn tegenstander van Volendam te snel af. Overwinningen op Heerenveen, Sparta en Volendam brachten zijn elftal in de finale van het Ajax-toernooi, waarin Feyenoord veel te sterk bleek te zijn. Foto: Louis van de Vuurst dat deed mij goed.' Over de prestaties van het elftal is Lefeber gematigd enthousiast. 'Vaak wordt er aan het eind van het seizoen veel progressie gemaakt door de selectie. Helaas is dat dit jaar niet gebeurd. Maar dat kan ook met de speelsheid van de groep te maken hebben. Volgend seizoen zal het ongetwijfeld beter gaan.' Angstgegner De tweede helft van het seizoen heeft de El het een stuk beter gedaan dan de eerste. 'Het is boven verwachting gegaan. Met een vijfde plaats ben ik dik en dik tevreden,' vertelt Patrick Ladru, die de jongste jeugdelftallen onder zijn hoede heeft. 'Aan het begin van het seizoen werd er te veel tegen de grote jongens opgegeken. Dat was begrijpelijk, maar natuurlijk niet nodig.' Met één tegenstander heeft de ploeg van Ladru het het hele jaar moeilijk gehad: Feyenoord. Op elk toernooi waar het op één na jongste jeugdelftal van Ajax dat van Feyenoord ontmoette, liep de confrontatie slecht af voor Ajax. Op het Ajax-toernooi, voorheen het Hans Kok-toernooi, bereikte de El de finale door eclatante overwinningen op Heerenveen, Sparta en Volendam. In de eindstrijd wachtte Feyenoord. Al snel kwamen de Rotterdammers op een 1-0 voorsprong, die uiteindelijk uitgebouwd wordt tot 6-0. 'De uitslag had nog groter kunnen zijn. Helaas is de El van Feyenoord, mede door hun fantastische rechtsbuiten, beter dan die van ons. Volgend seizoen moet daar verandering in komen. Een jaar overheerst worden door Feyenoord is erg genoeg. Aan mij zal het niet liggen,' zegt Ladru, die nu al zin lijkt te hebben in het volgende seizoen. Tranen De E2 is dit seizoen resoluut op het kampioenschap afgestevend. Slechts tweemaal werd er verloren, uit bij Zwarte Schapen en bij Fortius. Vlak voor tijd werd door de geduchte concurrent van Ajax de winnende treffer gemaakt. Verslagen, huilend en ontgoocheld bleven de mannen van Ladru achter op het veld. Pas toen de bloemen verschenen, die zij in ontvangst mochten nemen in verband met het kampioenschap, kwam er een voorzichtige glimlach door de tranen heen. Op het toernooi van Alphense Boys werd de ploeg van Ladru eerste, net als op het toernooi van Hoevelaken. Maar die prestaties acht Ladru niet zo hoog als die bij Zaanlandia. 'Toen werd uitsluitend tegen D-ploegen gespeeld. Het leeftijdsverschil was enorm groot. Soms scheelde het wel vier jaar en voor Leandro Resida, die net zeven is, zelfs zes jaar. Toch werden we eerste en dat had ik nooit verwacht.' Een gemis vindt Ladru dat Elio Egas in de tweede helft van het seizoen weinig gevoetbald heeft. 'Hij heeft groeipijnen en mag niet spelen, ook al zou hij dat zelf zo graag willen. Daarom vind ik het klasse dat Elio toch bij elk toernooi aanwezig is om zijn teamgenoten aan te moedigen. Hopelijk is hij snel over zijn groeipijnen heen en kan hij volgend seizoen voluit gaan.' Twee spelers van de huidige selectie blijven volgend seizoen ook in de E2 voetballen, Jeffrey Sarpong en Leandro Resida. Eén jongetje gaat weg bij Ajax en de rest schuift door naar de El. 1 IC A A V AA A f~ A 7 I KI r IIIKII 1 Ofn

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 126