twee of drie. En als zij een mindere dag hebben, heeft dat zijn weerslag op de rest van het elftal.' Een voorbeeld vindt Stuut de wedstrijd tegen AZ. 'Na een 2-0 achterstand kwam de ploeg op gelijke hoogte. Uiteindelijk werd toch met 3-2 verloren, terwijl ik vond dat we wel een punt verdiend hadden.' Roem is er aan het eind van dit seizoen voor Willem Muller van Noppes. 'Elke wedstrijd heeft hij gevlagd. Door weer en wind, in storm en regen. Daar mag je een enorm respect voor hebben.' De resultaten, een zesde plaats in de competitie, zijn dan wat minder, Stuut blijft erbij dat deze C2 een van de leukste is die hij ooit onder zijn hoede heeft gehad. 'De bezieling die deze jongens hebben, is ongelofelijk. Daar heb ik van genoten. Ik zal ze missen!' De slag bij Waterloo De Dl moet dit jaar genoegen nemen met een vierde plek. 'Daar moeten we absoluut genoegen mee nemen, gezien het wisselvallige spel door het hele jaar heen,' vindt de leider van het hoogste D-elftal, Frits Andriese. 'De ene periode win je alles achtereen en vervolgens speel je gelijk of verlies je zelfs een paar keer.' Ook op de toernooien die de Dl aansluitend op de competitie speelde, werden uiteenlopende resultaten geboekt. Bij Abcoude werd de eerst plaats in de wacht gesleept door ADO Den Haag met 6-1 te verslaan en ook het Excelsior-toernooi werd gewonnen, maar in Branois, een plaatsje in de buurt van Brussel, moest de ploeg genoegen nemen met een dertiende plek. 'Dat lag vooral aan de poule-indeling,' vergoelijkt Andriese de voor Ajax onnatuurlijk lage klassering. 'Doordat er tweemaal gelijkgespeeld werd, belandden we onmiddellijk in de poule van de dertiende tot en met zestiende plaats. Je kunt de eindrangschikking dus ook als iets positiefs zien. We hebben geen wedstrijd verloren.' Naast gevoetbald werd er in België ook cultuur gehapt. Met het hele elftal werden de heuvels van Waterloo beklommen en twee keer werd een middag een bezoek gebracht aan Brussel, waar niet alleen Manneke maar ook Madammeke Pis werd bewonderd door de D-junioren. Tot zijn spijt moet Andriese meedelen dat vier spelers van zijn selectie hun heil elders moeten zoeken. Teder jaar zijn de eindgesprekken een zware opgave. Hoe vertel je iemand dat hij niet goed genoeg is voor Ajax? Hopelijk hebben die vier jongens snel een nieuwe club en verliezen zij hun passie voor het voetbal niet.' Triple-loos De D2 werd in tegenstelling tot de Dl wel kampioen. KBV werd met 6-1 van de mat geveegd en ook Amstelveen Oscars moest een grote nederlaag incasseren. 'Tegen Oscars werden we kampioen en dan is een 7-2 overwinning natuurlijk erg leuk. Zo'n uitslag geeft het kampioenschap glans.' Toch noemt Ed Lefeber, de leider van de D2, het kampioenschap een pleister op de wonde. Hij had zijn zinnen gezet op de triple. Die droom spatte uiteen bij de Koninklijke HFC in Haarlem. In de halve finale stond het na de reguliere speeltijd 2-2. Penalty's moesten de beslissing brengen. Er werd met 8-7 verloren. Volgend jaar nieuwe kansen, nieuwe prijzen, Ed! Tijdens de toernooien presteerde de D2 goed. Bij Voorland werd gewonnen en bij het tweedaagse toernooi van Zwervers in Capelle aan de IJssel met ploegen als Malmö, Bochum en Feyenoord werd de vijfde plaats in de wacht gesleept. 'Helaas ging de eerste wedstrijd tegen PSV verloren, verder werden wel goede resultaten geboekt.' Drie jongens van de D2 stromen niet door. Bijzonder vindt Lefeber hoe zij opgevangen zijn door hun ouders. 'Het is ook wel eens voorgekomen dat de ouders zich gingen richten op de trainer en de leiders, zodra zij hoorden dat hun kind weg moest bij Ajax. Dan wordt er gezegd dat wij het allemaal niet goed zien en hun zoon wel goed is. Dit jaar was dit niet het geval en Foto: Louis van de Vuurst Sergil MacDonald uit de D1 schermt de bal af van zijn Willem II- tegenstander. AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 125