Foto: Louis van de Vuurst dus ook voor hem blijft het probleem van de tegenstanders voorlopig spelen. Er mag niet gepromoveerd worden omdat niet twee elftallen van dezelfde vereniging in een competitie mogen spelen. Misschien, en dat is voor iedereen te hopen, wordt de tegenstand toch nog groter, zodat het kampioenschap aan het eind van volgend seizoen een echt gouden randje krijgt. 21ste seizoen De opluchting bij de B2 is groot. De ploeg handhaafde zich in de competitie, maar het spande er wel om. 'We hadden nog drie wedstrijden om degradatie te voorkomen. De eerste van de reeks was in Rotterdam tegen Feyenoord, vertelt Cor van Eijden, de leider van de B2. Helaas werd met 1-0 verloren, terwijl wij absoluut de betere waren. We vergaten alleen te scoren.' Er bleven nog twee wedstrijden over om vier punten te halen. Opnieuw moest aangetreden worden tegen een Rotterdamse tegenstander. Op het eigen veld in Amsterdam stond Sparta klaar. Toen werd de eerste slag geslagen en was door een 3-1 overwinning de grootste hindernis genomen. In Tilburg wachtte Willem II. Ook die wedstrijd werd goed afgesloten. Met een 3-0 overwinning was de B2 veilig. Ook volgend jaar kan op het hoogste niveau gestreden worden. De B2 kent twee afvallers. 'Maar die jongens hoeven zichzelf niets te verwijten. Ze kunnen goed voetballen, maar niet goed genoeg voor Ajax. Ongetwijfeld zullen zij bij een andere club prima terecht komen,' aldus Van Eijden. Van Eijden sluit zijn 21ste leidersseizoen positief af. Het hoogste niveau is behouden. Voor spelers is dat niet zo belangrijk. Zij stromen door, maar hun leider is ze zeer erkentelijk. Marcel van der Sar 'Na Pasen hebben we prima gespeeld,' vindt de trainer van de Cl, Hennie de Regt. Tegen WGW, een ploeg die pas een keer verloren had tijdens de competitie, werd een uitstekende 2-1 overwinning geboekt. Wel had de C2 dit seizoen voor de tweede maal pech met een scheidsrechter. Tegen AFC'34 ging de arbiter door zijn enkel, waarna de wedstrijd vriendschappelijk verder werd gespeeld. Tegen DCO liet de scheidsrechter het afweten. 'Voor beide ploegen was dit zeer vervelend, zeker omdat toen het behalen van punten van groot belang was. Net als tegen AFC'34 werd er een vriendschappe lijk duel van gemaakt.' De uitslag was 7-2, tijdens de inhaalwedstrijd werd het 6-3. Het duel in Beverwijk tegen DEM werd gekenmerkt door blessureleed. C2-doelman Dennis van der Kraan stond onder de lat in plaats van Robin Noordam, De A1 werd dit jaar kampioen nadat er nog een tijd om gespannen had. Een overwinning op naaste concurrent Vitesse betekende de ommekeer. die dit seizoen geteisterd wordt door blessures. 'Van der Kraan, die keer op keer Noordam uitstekend verving, brak in de wedstrijd tegen DEM zijn been. Het keepersprobleem werd toen erg groot. Uit nood moest Marcel Vondeling de handschoenen aantrekken. Vondeling, die normaal de rechterspitspositie bekleedt, keepte zo goed, dat hij al snel de bijnaam Marcel van der Sar kreeg. Ajax won met 2-1. De Cl eindigde als vijfde in de competitie. 'Een rangschikking waar ik vooraf voor getekend zou hebben. De groep heeft het goed gedaan. Ik ben apetrots,' aldus De Regt. 'Met een gerust hart ga ik de zomer in.' Bezieling 'We hebben een teleurstellende tweede helft van het seizoen gehad. Voor de winterstop ging het voortvarend, maar sinds we in 1997 belnd zijn, zitten we in een dip.' Nog steeds weet Wim Stuut, de leider van de C2, geen oorzaak voor de mindere prestaties aan te geven. 'Het elftal is collectief wel heel sterk, dus daar ligt het niet aan. Wellicht komt het omdat er te weinig uitschieters zijn. Het zijn er maar AIAX MAT. A7IMF IIIMMQQ7 123

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 123