Jeugd door Simone Tacx Het wordt absoluut niet het belangrijkste gevonden, maar het wel mooi meegenomen, het kampioenschap. Vijf van de tien jeugdelftallen hebben het seizoen afgesloten met een eerste prijs en de andere vijf presteerden volgens verwachting. Tevreden blikken de leiders terug op het afgelopen jaar. is Binnen twee weken trad de A2 maar liefst vier keer aan tegen Feyenoord, het hele seizoen voor de meeste jeugdelftallen van Ajax een geduchte tegenstander. De meeste duels tegen de Rotterdammers bestempelt Bogaard als wedstrijden waar de inspanning het won van de techniek. 'Op Varkenoord leek het er in eerste instantie op dat wij gingen winnen. Al snel kwamen we met 1-0 voor, maar in de negentigste minuut kwam Feyenoord met een alles of niets schot op gelijke hoogte. Eigenlijk wel een verdiende uitslag.' Bogaard lijkt voorspellende gaven te bezitten. Vooraf aan het treffen tegen Feyenoord tipte hij zijn trainer op een gelijk spel in te zetten. Maar De Groot zou De Groot niet zijn als hij daar iets van wilde weten. Had hij toch maar naar zijn leider geluisterd, dan had hij rustiger op de bank gezeten. Het kampioenschap werd behaald bij stadgenoot AFC. Met twee vingers in de neus, zoals Bogaard het verwoordt, werd de ploeg uit Buitenveldert met 5-0 geklopt. 'Hoewel AFC een degradatie moest slikken, werden we toch rijkelijk onthaald in de sociëteit van AFC, een van de meest gastvrije verenigingen in Nederland.' De laatste competitiewedstrijd van het seizoen werd gespeeld tegen Elinkwijk. 'Opnieuw moest er geschoven worden met de opstelling. We waren genoodzaakt om de linksbuiten linksback te maken. Wij hadden zijn postitie goed in de gaten, de spelers zelf niet. Vanaf de aftrap belandt de bal op zijn hoofd en passeert hij de eigen keeper met een snoeiharde kopbal. Hij was even vergeten dat hij dit keer niet op 11 speelde.' Boogaard blikt tevreden terug op het seizoen. Op twee jongens na gaan alle spelers door naar de Al, het spannendste jeugdjaar. Wie haalt het tweede elftal en wie moet er uiteindelijk toch weg? 'Volgend jaar wordt D-day,' geeft Boogaard zijn spelers als zomerboodschap mee. Volgend seizoen Rolf Grootenboer, de leider van de BI, wordt niet warm of koud van het afgelopen seizoen. Als hij echt moet kiezen liever koud. De BI was de eerste kampioen van Ajax dit seizoen. Al op 22 maart werd de titel in de wacht gesleept. Maar voor Grootenboer heeft het zo vroeg behaalde kampioenschap dit jaar weinig te betekenen. Met zo weinig tegenstand het hele jaar door is het geen kunst om eerste te worden, vindt hij. Helaas voor de BI en AJAX MAGAZINE JUNI 1997 121

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 121