A1-aanvoerder Robert-Jan Ravensbergen tekende onlangs een twee-jarig contract, Foto: Louis van de Vuurst Het kampioenschap van de Al heeft er nog een tijd om gespannen. Na een achterstand van een punt op koploper Vitesse, moesten alle zeilen bijgezet worden. Maar toen werd de naaste concurrent op de Toekomst met 1-0 geklopt door een treffer in de laatste minuut van Andy van der Meyden. 'Dat was de ommekeer, zegt Cas Harms, de leider van de Al. 'Zo lieten we punten liggen tegen Twente en PSV en zo wonnen we alles. Na de zeer belangrijke overwinning op Vitesse hebben we geen wedstrijd meer verloren.' Groningen en Volendam moesten genoegen nemen met een 5-0 nederlaag en Heerenveen kon 6-1 in de boeken schrijven. Uiteindelijk werd het kampioenschap behaald met negen punten voorsprong op Vitesse, dat na het verlies van Ajax een mokerslag had gekregen. 'Over het hele seizoen gezien hebben we het goed gedaan, recapituleert Harms. In totaal hebben we 66 punten behaald en 75 keer gescoord. Dus zijn wij een terechte kampioen.' Tijdens een Pinkstertoernooi in Dortmund trad de Al aan met een nieuwe aanwinst van Ajax, Benedict McCarthy, oftewel Benni. De net negentien jaar geworden Zuidafrikaan gedroeg zich als doelpuntenmachine. Toch was dit niet voldoende om de eerste prijs in de wacht te slepen. In de finale was Dortmund te sterk. Wel werd Kofi Mensah uitgeroepen tot beste speler van het toernooi en werd Benni topscorer. Van de Al stromen dit jaar vijf jongens door naar het tweede elftal, vorig jaar waren dit er zeven. 'Dit komt ook omdat we een jonge ploeg hadden. Een deel blijft nog een jaar bij de Al, zoals keeper De Groot, Van der Meyden, Piqué en Turay. Volgend seizoen wordt er veel van hen verwacht. Dan moeten zij de kar trekken.' Schuiven met de opstelling De A2 kan terugkijken op een goed seizoen. De formatie van Dick de Groot versloeg bijna elke tegenstander, waardoor het kampioenschap niet uit kon blijven. Zestien wedstrijden achtereen bleef de ploeg ongeslagen. 'Een knappe prestatie,' stelt leider Teun Boogaard vast. 'Zeker gezien de omstandigheden waaronder we gespeeld hebben. De laatste wedstrijden treden we elke keer in een andere opstelling aan. Omdat de Al gebruikmaakte van spelers van ons, waren wij aangewezen op B-junioren. Maar over hen niets dan goeds. Ze kweten zich goed van hun taak.' 120 AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 120