Aanvoerder Danny Blind nam een voor Ajax belangrijk besluit. De routinier plakt er nog een jaar bij de club aan vast. tegen Torino in de eerste wedstrijd van de finale om de UEFA-beker en de basis legde voor het verdere succes. De beker werd veertien dagen later in het Olympisch stadion veroverd (0-0). Wat daarna volgde waren louter successen op het allerhoogste niveau onder vaak moeilijke omstandigheden en veel wisseling van spelers. Zo werd bijvoorbeeld AC Milan tot drie keer toe teruggewezen. Nu was het Juventus dat Ajax hetzelfde deed beleven. Het kan verkeren. Uitdelen en incasseren, maar altijd weer terugkomen. AC Milan zit in een dal maar zal terugkomen, Ajax presteerde dit seizoen wat minder maar zal zich ook weer aandienen aan de top en Juventus zal ook eens een stapje terug moeten doen. Iedereen komt een keer aan de beurt. Het is geen schande om even wat minder op de voorgrond te treden. Laat anderen nu maar eens zien waartoe zij in staat zijn. PSV krijgt nu weer eens de kans, Feyenoord ook. De Champions League lonkt voor hen. Ajax weet hoe het is, heeft laten zien waartoe het in staat is. Het zal niet meevallen dit te evenaren, laat staan te verbeteren. Terechte kampioen Tussen het Italiaanse geweld door had Ajax ook nog even af te rekenen met PSV, de gedoodverfde kampioen die het in de competitie behoorlijk aan de stok had met Feyenoord, dat ook bleef winnen en natuurlijk hoopte dat Ajax de Eindhovenaren tot stilstand zou kunnen krijgen. Ajax had de punten zelf hard nodig, want op 13 april stond Europees voetbal voor de ploeg nog lang niet vast. Even leek het erop dat de mannen van Louis van Gaal het PSV echt lastig zouden kunnen maken toen Mare Overmars bijna tot scoren kwam. Daarna was het snel voorbij en kwam de ploeg bijna niet meer voor Waterreus. PSV deed het aan de andere kant beter en scoorde gemakkelijk 2-0 met nog kansen op meer. Natuurlijk viel de wedstrijd voor Ajax wat ongelukkig tussen twee Italiaanse bedrijven door, maar een echte topclub mag nooit klagen en moet gewoon z'n wedstrijden spelen. Voor Ajax was dit keer PSV te veel gevraagd. De club uit Eindhoven heeft inmiddels terecht de kampioensvlag mogen hijsen, waarvoor onze felicitaties. Grootste uitslag Na een weekje rust ging het in de Arena tegen NEC een stuk beter, want in de generale voor Turijn walste de Ajax-ploeg over de Nijmegenaren heen om te komen tot de grootste overwinning van het seizoen. Met 5-0 werd de eerder opgelopen nederlaag in Nijmegen aardig weggepoetst. Onbegrijpelijk dat Ajax toen niet bij machte was van deze tegenstander te winnen. Bogarde scoorde binnen de minuut en na Dani maakte hij nog voor de rust 3-0. Ronald de Boer en Kiki Musampa vonden het net in de tweede helft van een wel zeer eenzijdige en matige wedstrijd, waarin het in eerste instantie ging om de punten die nodig waren om hoog genoeg te eindigen voor Europees voetbal. Natuurlijk is onze nieuwe directeur betaald voetbal Morten Olsen al geruime tijd bezig om zijn selectie samen te stellen met spelers die het nodige succes kunnen brengen. De voorbereiding voor het nieuwe seizoen begint op 7 juli en dan behoort de selectie voor het grootste gedeelte en het liefst helemaal in orde te zijn. Nu is het aantrekken van spelers niet meer zo eenvoudig als het lijkt. Vooral financieel hebben er nogal wat verschuivingen plaatsgevonden waarbij het er door de invloeden van het Bosman arrest voor de clubs niet gemakkelijker op geworden is. Sommige spelers die op het verlanglijstje van de technische staf voorkomen, staan niet meer te trappelen om naar Ajax te komen. Louis van Gaal AJAX MAGAZINE JUNI 1997 11

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 11