Kopsterke verdediger Zaterdag door Jeroen Kleijne Werk en studie dwingen Arno Stobbelaar (25) tot een overstap naar zondag-eersteklasser EDO in zijn woonplaats Haarlem. De kopsterke verdediger heeft veel geleerd van zijn jaren bij Ajax. 'Een niet zo sterk punt van mij is mijn handelingssnelheid. Bij Ajax heb ik daar flink aan gesleuteld. Meer dan bij andere clubs train je hier erg veel met positiespelletjes, waarbij je de bal één of twee keer mag raken. In mijn eerste seizoen had ik daar nog behoorlijk wat moeite mee, maar inmiddels gaat het een stuk beter. De periode bij Ajax is dus erg goed geweest voor mijn ontwikkeling als voetballer.' Arno Stobbelaar is afkomstig van RCH uit Heemstede, de club die in het seizoen 1994-1995 nog in de hoofdklasse acteerde. Hij heeft twee seizoenen in de zaterdag 1 gespeeld. Ondanks de progressie in zijn spel is het afgelopen seizoen niet gelopen zoals hij zich had voorgesteld. 'Het ging een stuk beter dan vorig jaar, maar nog niet goed genoeg. In de competitie heb ik slechts zo'n twaalf wedstrijden gespeeld, vooral door ziekte en blessures. Aan het eind van het seizoen ben ik bijvoorbeeld twee maanden uitgeschakeld geweest door een spierblessure. Dat was heel vervelend, want daardoor kon ik tijdens de nacompetitie niet in actie komen. Maar de wedstrijden die ik wel heb gespeeld, gingen goed.' Edward Metgod De Haarlemmer is een echte verdediger. 'Omdat ik fysiek sterk ben, win ik veel duels. Ik heb verder een goede traptechniek en kan redelijk koppen, ook vanwege mijn lengte. Bij corners ben ik dus altijd duidelijk aanwezig.' In de wedstrijden die Arno Stobbelaar gespeeld heeft, stond hij steeds op vijf (linksback). Het liefst speelt hij echter als verdedigende middenvelder (op vier). 'Ik heb er geen moeite mee dat ik dit seizoen linksback stond, want dat wist ik van tevoren. Maar op vier krijg je meer ruimte, voetbal je het meest.' Wellicht speelt hij volgens seizoen wel op zijn favoriete plaats. Arno Stobbelaar heeft zich namelijk laten overschrijven naar de zondag-eersteklasser EDO in Haarlem. Voetballen bij Ajax is niet meer te combineren met zijn studie en zijn werk bij kantoorgroothandel Ahrend. 'Ik wil wel graag op niveau blijven spelen, en dat kan bij EDO. Ik hoef daar minder vaak te trainen dan bij Ajax en bovendien is de club voor mij een stuk dichterbij.' Zijn nieuwe vereniging wordt getraind door Edward Metgod. Arno Stobbelaar hoopt straks onder leiding van de Sparta- doelman te promoveren naar de hoofdklasse. 'EDO heeft een aantal goede spelers gehaald. We hebben sterk elftal, maar of het ook een goed team is, moet nog blijken.' /V I /V V AA A r A 7 I M C MIMI 1QQ7 11 <5 Foto: Louis van de Vuurst Arno Stobbelaar

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 119