Tegenstander uitschakelen en dan eroverheen Zaterdag door Jeroen Kleijne Af en toe laat hij zijn hoofd nog wel eens te snel hangen. Meestal is de 23-jarige Rogier Simons echter een betrouwbare nummer vier. Volgend seizoen hoopt hij zijn kunsten ook eens op een andere plaats te tonen. Foto: Louis van de Vuurst Rogier Simons 'Het afgelopen seizoen heb ik de meeste wedstrijden op "vier" gespeeld - hangend op het middenveld. Het liefst speel ik echter als laatste man (drie) of rechtsachter (twee). Ik vind het namelijk lekkerder als ik het spel voor me heb. Een tegenstander uitschakelen en dan eroverheen. Op die manier kun je iemand helemaal stuk spelen.' Rogier Simons vindt van zichzelf dat hij aardig kan verdedigen en een goed inzicht heeft in het spelletje. 'Bij Ajax spelen we zoals bekend heel aanvallend. Omdat we een jong team hebben, gebeurt het regelmatig dat sommige spelers van hun positie afgaan. Op mijn positie moet ik dat soort dingen zien en corrigeren. Minder goed van mij is dat ik nog wel eens te snel mijn hoofd laat hangen. Dit jaar is het al een stuk minder, maar het sluipt er soms toch in. De trainer schreeuwt dan even "de beuk erin" en dan gaat het wel weer.' Tot drie jaar geleden speelde Rogier Simons voor AS'80 in Almere. Bij Ajax maakte hij met de zaterdag 1 de degradatie mee én een jaar eerder het kampioenschap. 'Vooral die beslissingswedstrijd tegen Lunteren in Soest was voor mij een hoogtepunt. Dat was echt een gekkenhuis. Vuurwerk, knokken langs de lijn, en natuurlijk het feest na afloop.' Zondag-hoofdklasser In het seizoen 1996-1997 heeft hij niet altijd even lekker gevoetbald. 'Voor de winterstop heb ik goed gespeeld, daarna ging het een stuk wisselvalliger. Met het team is het dit seizoen lekker gegaan. Soms hebben we alleen wat pech gehad of wedstrijden dom uit handen gegeven. We hadden dit jaar absoluut moeten promoveren. Als je ziet dat we de laatste wedstrijd met 3-0 voorkomen en dan alsnog met 5-3 verliezen... Dat had natuurlijk nooit gemogen.' Rogier Simons blijft in ieder geval nog een jaar bij Ajax. Hij heeft trainer Co Jager al verteld over zijn voorkeur voor de posities twee of drie. 'Daar speel ik volgend seizoen het liefst, maar het is aan de trainer om daarover te beslissen. Wat ik nog hoop te bereiken in het voetbal? Ik ben al blij dat ik hier speel. Ik kan later toch zeggen dat ik bij Ajax gevoetbald heb. Maar ik wil ooit nog wel eens bij een zondag-hoofdklasser spelen - dat is voor mij het hoogst haalbare.' A IAV AA A r. A 7 I M C IIIMI 1QQ7 117

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 117