Het werd een regelmatige 6-1 overwinning, waarbij Ajax een van zijn betere wedstrijden speelde. Paaszaterdag moesten we naar Eemdijk met Rob Been senior als leider. Er was een fout van de Eemdijk-keeper nodig om Ajax aan de leiding te brengen, een buitenkansje dat Jimmy Crawfurd zich niet liet ontgaan. Aangezien wij verzuimden om in het vervolg van de eerste helft de goede kansen te benutten, scoorde Eemdijk geheel tegen de verhouding in de gelijkmaker. Na de hervatting kwam er geen verandering meer in de stand, hoewel beide partijen daar wel de kansen voor kregen. Onze twintigste wedstrijd bracht Amstelveen/Oscars naar de Toekomst. Na een matige eerste helft, waarin we wat kleine kansjes kregen, was de stand nog steeds 0-0. Na wat wissels in de rust liep het vervolgens wat beter. Er werd door iedereen hard gewerkt en niet alles kwam op onze sterke achterhoede neer. Ajax nam met een fraaie treffer van Donald de Randamie de leiding en Amstelveen moest nu wat doen om gelijk te komen. Gelukkig kon onze opponent geen vuist maken. Vlak voor tijd konden wij door een solo van Ringo Spaargaren op 2-0 komen. Na een vrij weekend speelden wij de één na laatste wedstrijd in en tegen Marken. De thuiswedstrijd werd destijds met moeite gewonnen en ook nu was het weer erg lastig. Beide ploegen kregen in de eerste helft een paar aardige kansen. Toch was het met rust nog 0-0. Na de hervatting speelde Ajax veel beter met als gevolg een keurige 0-3 overwinning. Dank aan Brian Leeuwin, die als veldspeler weer eens in het doel stond. Donald de Randamie, Rudy Bergwijn en Remco Ronday waren deze middag succesvol. De laatste wedstrijd, met wederom Rob Been senior als leider, speelden wij thuis tegen ZOB. Destijds hadden we onverdiend verloren, dus wij verwachtten veel. Des te groter was de teleurstelling toen het uitdraaide op een 4-1 nederlaag. Marcel Grootenboer viel ditmaal de eer te beurt de laatste treffer voor Ajax van het seizoen te hebben gemaakt. Dit seizoen is erg wisselvallig verlopen. Goede wedstrijden werden regelmatig gevolgd door zwakke en onnodige nederlagen hebben ons te veel punten gekost. Te veel praatjes van een aantal hebben de sfeer ook niet altijd doen zijn zoals het hoort. CSW is de terechte kampioen en voor ons was een derde plaats het hoogst haalbare. Volgend seizoen maar weer met frisse moed beginnen met misschien wat nieuw spelers. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Met nog vier wedstrijden te gaan was de spanning zowel onderin als bovenin te snijden. Dit jaar speelden we voor het eerst om het vege lijf te redden. De thuiswedstrijd tegen CSW werd door ons in winst omgezet, waardoor CSW rechtstreeks degradeerde. Het zat ze waarschijnlijk niet lekker, want de week daarop speelden wij op hun terrein tegen een geheel vernieuwd en verjongd elftal. Sommigen waren zo jong dat ze in aanmerking zouden kunnen komen voor hun eerste rijles. De wedstrijd eindigde geheel tegen de verhouding in in 2-2. De week daarop moesten we tegen kampioenskandidaat Valleivogels, dat ons geheel terecht afserveerde met een 7-0 nederlaag. Omdat onze enige concurrent voor de tweede degradatieplaats, NSC uit AJAX MAGAZINE JUNI 1997 Foto: Louis van de Vuurst Nijkerk, de wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde CSW won, maakte het resultaat van de laatste wedstrijd niet meer uit. Ondanks de 4-1 overwinning op de Zeister voetbalclub Jonathan kwamen we één punt tekort om ons te handhaven in de eerste klasse van de KNVB. Door deze overwinning namen we gelukkig wel op een Ajax-waardige manier afscheid. Het vierde elftal wil René Borsch van harte beterschap wensen nadat hij in een vriendschappelijke wedstrijd zijn scheenbeen brak. Ook 'good old' Nol Boerkoel jr, die binnenkort wordt geopereerd en Ruud Haarms, die een paar dagen in het ziekenhuis verbleef, wensen we een spoedig herstel. Tevens willen we nog even stilstaan bij het huwelijk van Ed Lefeber (Ed, het was heel gezellig, maar wel erg warm) en Ron Oudendijk (het wordt heel erg gezellig) die wij vanaf deze plaats nogmaals van harte feliciteren en veel geluk wensen. Rest mij, mede namens de trainer en onze verzorgster Manon de Vries, niets anders dan jullie een fijne vakantie te wensen. We zien elkaar weer terug in augustus op ons aller sportpark de Toekomst. Joop Leeuwendaal

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 115