had echter geen positieve uitwerking op de ploeg. Er ontstond steeds meer gemopper, ook richting bank en scheidsrechter. In de tweede helft werd het er niet beter op en al vrij snel stond het 1-1. Even later onthield de scheidsrechter ons een zuivere strafschop en liet hij aan de andere kant een buitenspelgeval doorgaan dat indirect tot een doelpunt leidde. Onze doelman wist de situatie in eerste instantie te klaren, maar schoot de bal pardoes naar een tegenstander die dit cadeautje dankbaar aanvaardde (2-1). Een wanhoopsoffensief van onze kant leverde een paar niet te missen kansen op, maar we waren deze middag niet goed bezig. De nederlaag was derhalve meer dan verdiend. Een goed uit de startblokken komend Ajax creëerde zich tegen DVS'33 een aantal prima scoringskansen, die echter alle om zeep werden gebracht. DVS putte hieruit nieuwe moed en we moesten nu zelfs goed uitkijken dat we geen tegendoelpunt om de oren kregen. Nadat de arbiter ons al een aantal malen te hulp geschoten was, moest hij de bal na een half uur toch op de stip leggen. De 0-1 voorsprong voor de gasten was voor ons een onprettige verrassing. Kort voor de rust wist Ronald Renzema eindelijk een van onze kansen te benutten (1-1) en of dat nog niet genoeg was, kregen we in de laatste minuut ook nog een strafschop mee. Nuno Ferreira kweet zich goed van zijn taak, waardoor de ruststand 2-1 in het voordeel van Ajax was. Na de thee kregen we in de eerste vijf minuten evenveel niet te missen kansen, echter zonder resultaat. Achterin ging het bij ons ook steeds minder en het was geregeld spitsuur voor ons doel. Geen van beide ploegen slaagde erin te scoren, waardoor de 2-1 overwinning een feit was. Omdat de concurrentie opnieuw punten liet liggen, waren we nog één punt van het kampioenschap af. De wedstrijd tegen SDVB was voor ons dus zeer belangrijk. Bij een gelijkspel kon de kampioensvlag in top. We kregen al spoedig een aantal serieuze kansen, die jammer genoeg niet werden benut. Als zo vaak scoorde de tegenstander bij de eerste de beste mogelijkheid. Het had nog erger kunnen worden, ware het niet dat onze doelman Ron Dijkstra ons met katachtige reddingen voor een grotere achterstand behoedde. Het was vooral aan hem te danken dat het geen afgang werd. Hij was in de tweede helft in blessuretijd wel kansloos bij de tweede goal. Dat we toch als kampioen naar de Toekomst konden terugkeren was opnieuw mazzel, te danken aan de nederlaag die de enige overgebleven kandidaat voor de titel leed. Een redelijk goed spelend Ajax wist zich in de thuiswedstrijd tegen Marken de nodige kansen te creëren, maar het duurde toch nog een half uur voordat Marco Bragonje een schitterende aanval fraai wist af te ronden. Kort hierna stapte de scheidsrechter in een konijnenhol, waarbij hij zich dermate blesseerde, dat hij na de rust de strijd niet verder kon leiden. Ajax had al snel een capabele vervanger voor de ongelukkige man gevonden, maar Marken voelde hier weinig voor en was daarom zeer snel vertrokken. Na deze halve wedstrijd werden we door de afscheid nemende André Kraan als kampioen gehuldigd. De laatste wedstrijd werd in en tegen Spakenburg op een zeer slecht veld gespeeld. Met de geblesseerde veldspeler Marco Bragonje in het doel begon Ajax goed en na een kwartier rondde Nuno Ferreira een schitterende aanval even fraai af. Het zou het enige doelpunt van de wedstrijd blijven, ondanks stevig aandringen van de tegenstander. Het toernooi om het 'landskampioenschap zaterdag amateurvoetbal voor de reserve hoofdklasse' leverde een prachtige eerste plaats op. Nadat we de eerste wedstrijd van het titeltoernooi tegen Lisse op 0-0 bleven steken, ging het vervolgens tegen YW (2- 0) en Kozakken Boys (3-0) beter. De laatste wedstrijd tegen Urk moest door ons team gewonnen worden om de eerste plaats veilig te stellen. Ajax speelde sterk en won de laatste ontmoeting verdiend met 2-1, waardoor we ons nu kampioen mogen noemen. Omdat promotie voor ons niet bestaat (wij spelen in de hoogste klasse voor reserve-elftallen), is dit het hoogst haalbare. Na het kampioenschap dus opnieuw groot feest op de Toekomst. Nu kunnen we gaan genieten van een verdiende zomervakantie, met een fraaie medaille als herinnering aan een prachtig seizoen. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Tegen HCSC hadden we nog wat goed te maken omdat we destijds uit tegen dit team de eerste nederlaag te slikken kregen. «r A7IKIÜ mimi a nm 11 a

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 113