gingen. De rood-witten namen halverwege de eerste helft de leiding. Een vrije schop van Dennis Bogaard werd voor het doel door iedereen behalve door Imro Wielkens gemist. Kort voor de rust kwam VYOR op bijna identieke wijze aan de gelijkmaker. In de tweede helft was het overwicht van Ajax wat minder. Door dit resultaat moest VYOR de volgende wedstrijd uit spelen bij Strijen en omdat laatstgenoemde VVOR met 3-0 de baas bleef, werd de beslissende ontmoeting Ajax- Strijen op de Toekomst. Ajax was verplicht deze wedstrijd te winnen. De beslissingswedstrijd werd een chaotische match met veel doelpunten. Ajax startte bijzonder sterk en binnen een half uur was de stand 3-0 via een lob van Rosco Viereck, een granaat van Jerry van Haagen en een één-tweetje tussen Eugene Poublon en Rosco Viereck, door laatstgenoemde goed afgerond. De mensen van Strijen wonden zich over deze laatste goal dermate op, dat de wedstrijd even dreigde te ontsporen. Gelukkig liep alles met een sisser af. Toch zou dit achteraf een ommekeer blijken te zijn. Toen bij een scrimmage voor het Ajax-doel de bal tegen de paal, waar ook een Ajacied stond, ketste, vlagde de neutrale assistent-scheidsrechter ten onrechte voor hands, waarop de arbiter de bal op de stip legde. Toen enkele minuten later een speler van Strijen een fantastische duikeling maakte in het strafschopgebied, ging de bal ten tweede male ten onrechte op de stip. Het zijn helaas situaties, die bij de benadeelde partij ergernis wekken, en die maar geaccepteerd dienen te worden. Het is alleen erg vervelend als 'onze supporters' langs de kant zich dan niet als Ajacied kunnen gedragen en de situatie voor hun team alleen maar erger maken. Met de rust was de stand zelfs al 3-3. Het goede spel van het eerste half uur was daarmee volkomen verdwenen. En Strijen, dat aan een gelijkspel genoeg had, deed niets anders dan de 3-3 koesteren. Toen Strijen een kwartier voor tijd op 3-4 kwam, kwamen bij de Ajax-spelers alle frustraties boven. De één mopperde nog meer dan de ander op de arbitrage, met een regenbui aan gele kaarten als gevolg. Strijen scoorde nog 3-5 en Rosco Viereck scoorde voor de statistieken nog de vierde Ajax-goal. Hiermee is voor Ajax het seizoen over. Dat we in de reguliere competitie tweede werden met elf zeges, één gelijkspel en liefst tien nederlagen en daarmee toch de nacompetitie bereikten, is al een prestatie op zich. Nu de bal tot stilstand is gekomen, is het tijd om iedereen weer een goede en plezierige vakantie te wensen. Hopelijk zien we elkaar dan weer in augustus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. De spelers die Ajax gaan verlaten, danken we allen hartelijk voor hun inzet voor onze vereniging en we wensen ze veel geluk en sportief succes bij hun nieuwe club. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Tegen SDC Putten kon Ajax 2 het door een flink aantal mutaties wel eens warm krijgen. Toch kwamen we na ongeveer een half uur op voorsprong door Jerry Kisoor. Een onverwachte opsteker. Het doelpunt FntnI nu is van Hp Vinirst AIAV »A A r. A 7 I M C IIIMI AQQ7 111

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 111