Tweede zaterdag van Nede Zaterdag Ondanks het goede spel van de tweede competitiehelft is Ajax zaterdag 1 er niet in geslaagd promotie naar de eerste klasse KNVB te bewerkstelligen. In de nacompetitie werd de beslissingswedstrijd tegen Strijen nipt met 4-5 verloren, waardoor de ploeg van Co Jager ook volgend seizoen weer uitkomt in de tweede klasse. Zaterdag 2 werd in haar klasse landskampioen, nadat op het afsluitende toernooi de eerste plaats was behaald. Tegen DEVJO liep Ajax zaterdag 1 al vrij snel achter de feiten aan doordat de verdediging een moment van concentratieverlies kende, maar gelukkig wist Rosco Viereck de zaak weer gelijk te trekken. Ajax probeerde nu door te drukken en tien minuten later rondde Patrick Schuurman een aanval over links schitterend af met een juweeltje in de kruising. Bij deze 2-1 stand bleef het. Op de tweede paasdag speelde Ajax thuis tegen Excelsior Pernis de laatste wedstrijd van de tweede periode. Bij winst wist Ajax zich zeker van plaatsing voor de nacompetitie. Ajax nam de leiding door Arno Stobbelaar. De gasten kwamen nog wel op gelijke hoogte, maar Fabian Taylor bracht ons in veilige haven door een perfecte voorzet van Wim Nijssen keihard af te ronden (2-1). Daarmee was Ajax aan het eind van de competitie dus verzekerd van een toetje. Tegen Vitesse, in Delft, waren stormachtige wind en slagregens op het veld ons lot. Ajax creëerde zich een riante uitgangspositie, toen Arno Stobbelaar bijna direct vanaf de aftrap de bal langs de handen van de Vitesse doelman wist te plaatsen. Ajax liet zich daarna helaas weer terugzakken. Het kon niet anders, of dit moest tegengoals opleveren. Aldus geschiedde. Vitesse Delft wist drie keer te scoren, terwijl de Ajax-productie na de snelle goal volledig stokte (1-3). Op de inhaaldag speelde Ajax op uitnodiging een oefenwedstrijd in Bodegraven tegen Rohda '76. De gastheren waren zo geïmponeerd door de naam Ajax, dat het duel een eenvoudige 2-10 overwinning opleverde, na een 1-7 ruststand. In de wedstrijd tegen WOR uit Rotterdam bracht trainer Co Jager met het oog op de naderende nacompetitie niet direct zijn sterkste formatie in het veld. WOR speelde vooral fysiek sterk en zo werd Ajax deze middag naar een kansloze 0-2 nederlaag gespeeld. In Pernis tegen Excelsior speelde Ajax eveneens te voorzichtig. Ook nu werd de ploeg met het oog op de nacompetitie wat aangepast. Excelsior had niet alleen nog een miniem kansje op de derde periode, ook was de ploeg nog niet geheel gevrijwaard tegen degradatie. De ploeg ving Ajax dan ook steeds op ter hoogte van de 16-meterlijn, om vervolgens met lange trappen de snelle, schietgrage spitsen te bedienen. Het was daarom niet verwonderlijk dat de stand na zo'n half uur 2-0 was. Pas toen pakte Ajax de zaken wat resoluter aan. Het werd voor de rust nog wel 2-1, maar omdat Excelsior direct na de thee met een uitval 3-1 scoorde, was de strijd gestreden. Beslissingswedstrijd Omdat Ajax de tweede periodetitel had veroverd, moest het met WOR uit Rotterdam en Strijen gaan uitmaken wie de promotie/degradatie-wedstrijd mocht gaan spelen tegen de nummer twaalf van de hoofdklasse. Allereerst werd in een uitwedstrijd tegen WOR geloot, een ploeg die Ajax in de competitie tweemaal had laten struikelen. Het werd dit keer een echte wedstrijd, met twee ploegen die voor de volle winst 110 AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 110