Dennis Schulp wordt onderuit gehaald in de kwartfinale tegen Club Deportivo Guadalajara. In verband met de rechtstreekse tv- uitzending wordt de wedstrijd al om 18:00 uur gespeeld. De andere halve finale tussen de twee Braziliaanse elftallen Corinthians en Victoria om 20:00 uur. Kofi Mensah is te geblesseerd om te spelen. Hij geniet van het zicht vanaf de tribunes en leeft fanatiek mee. Aan Milan Berck Beelenkamp de taak het grote gevaar van Costa Rica tegen te houden. De nummer 10 oogt sterk, is tweebenig en veel te goed voor zijn teamgenoten. Froylan Ledezma is zijn naam. De kenners bij Ajax weten inmiddels beter. Dankzij de inspanningen van Van der Lem heeft Ledezma stage gelopen bij Ajax. De assistent-trainer: 'Maar dat is echt de laatste die ik Ajax geef. De rest is voor mijn nieuwe club.' 18:00 uur Goed of niet, Ledezma blijkt niet bestand tegen het 'gogme' van een ander groot talent, Milan Berck Beelenkamp. Voor het oog van achtduizend toeschouwers wint een vermoeid Ajax met 2-0 van Costa Rica, dankzij twee goals van opnieuw Richard Knopper, die ook al zo'n sterk toernooi speelt. Na afloop blijven de jongens lang hangen om overal en nergens handtekeningen neer te zetten. Ajax zal in de finale uitkomen tegen EC Vitoria, de winnaar van vorig jaar. Zij verslaan aartsrivaal Corinthians met 4-2 na strafschoppen. 23:00 uur 's Avonds opnieuw spitsuur bij Niels. Het weldadige bubbelbad en de kingsize-bedden doen de rest. Zondag 30 maart 09:30 uur Wake up call voor de finaledag. Het hele hotel is op de hand van Ajax. Serveersters lopen met speldjes, journalisten willen alles weten van de club en de stickers zijn een waar collectors item geworden. De spelers rusten en eten wat voordat voor de laatste keer Lake Highlands Stadium wordt aangedaan. Het is wederom prachtig weer. Niels besluit langs de rand van het zwembad te gaan behandelen. Zelfs enkele andere badgasten ontkomen niet aan een sportmassage. 17:00 uur De derde wedstrijd in drie dagen eist zijn tol. Zowel Ajax als Cornintians komen op het veld tot weinig vloeiende aanvallen. Zoals vaker verwordt ook deze eindstrijd tot een tactisch spel van twee sterke ploegen, met een verlenging na brilstand tot gevolg. De gracieuze rechtsbuiten Luciano van Kallen ziet een ziedend schot via de lat overgaan. Het had een beter lot verdiend. Terwijl iedereen zich opmaakt voor strafschoppen, profiteert Vitoria van het enige foutje van de verder uitstekend keepende Serge de Groot. De golden goal betekent het einde van de wedstrijd. Ajax mist de gouden cowboylaars, maar kan met opgeheven hoofd het veld verlaten. Gerard van der Lem is zo trots als een pauw. 22:00 uur De fraaie tweede plek wordt gevierd in een reusachtige bar annex attractiepark. Als om elf uur de deuren sluiten gaat het feest nog even door in de lobby van het hotel. Morgen wacht een lange reis die het gezelschap via New York naar Amsterdam zal brengen. Zo komt een einde aan een prachtig toernooi in het als altijd maffe Amerika. Ajax speelde prima en gaf een visitekaartje met vergulde letters af. Vlak voor vertrek naar het vliegveld duwt iemand van de organisatie Milan een briefje in zijn hand. Het blijkt een e-mail uit Australië van een meisje dat 's nachts de wedstrijd live heeft bekeken. Ze heeft genoten, maar wilde vooral wat meer weten over that good looking number 2. Over goede pr gesproken... AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 108