De selectie aan de lunch, bereid door de meest trotse kok van Texas en omstreken. nodig, 's Middags wordt er na de lunch gerust op de kamers. Om vijf uur volgt een sportmaaltijd, dit keer staat er pasta op het menu. 19:30 uur De wedstrijd vindt plaats in een voornamelijk met Mexicanen volgepakt Lake Highlands Stadium. Achtduizend toeschouwers zorgen voor een fantastische sfeer. Tijdens de volksliederen krijgen de Ajacieden van alles naar hun hoofd gegooid. Het publiek weet niet wat het ziet. De Mexicanen rennen alleen maar achter de Amsterdammers aan. Dit is geen wedstrijd, maar een demonstratie. In ruim honderdvijftig landen is te zien hoe de herstelde Dennis Schulp de stand na een voorzet van Rody op 1-0 brengt. Het smalle American Football-veld loopt aan één kant gevaarlijk af, zodat Rody vanaf één kant van de tribunes niet te zien is. De Nederlandse kolonie, gehuld in Oranje- en Ajax-shirts, is trots. De tweede helft is van hetzelfde laken een pak. Ajax scoort nog twee keer via opnieuw Schulp en Richard Knopper en plaatst zich voor de volgende ronde. Wanneer Dennis wordt gewisseld is een staande ovatie zijn zeer terechte beloning. Na afloop worden de jongens belaagd door handtekeningenjagers. Van der Lem verklaart dat hij zijn team nog nooit zo goed heeft zien spelen. Hij glundert als hij door ESPN wordt geïnterviewd. 'Zo spelen alle teams bij ons,' zegt de vertrekkende coach. Ajax is en blijft gezonde arrogantie. Geheel in de stijl van een schoolreisje na afloop naar McDonald's. De coaches gaan zowaar geloven in de heil van het junkfood. 23:30 uur Bubbelbad en daarna slapen. Donderdag 27 maart 09:30 uur Wake up call. Vandaag een rustdag, 's Middags brengen we een bezoek aan de plek waar JFK werd vermoord en aan het 'oude' gedeelte van Dallas. Tevens wordt er een winkelcentrum leeggekocht Het leven van een jonge prof is zo rot nog niet. Richard Knopper onder behandeling bij Niels Tammenga. door de spelers. Calvin Klein en Dolce Gabbana blijken populair bij de heren. De sfeer is, zeker na gisteravond, optimaal. Het diner wordt genuttigd bij Hooters, niet beroemd om zijn goede eten. De ogen zijn dan ook nauwelijks gericht op de te vette kippenpootjes. 21:00 uur De heren zijn uitgenodigd op een niet al te ruig Dallas Cup-feest met een wel erg hoog Beverly Hills 9021 O-gehalte. De gemiddelde leeftijd is 14 jaar. Vrijdag 28 maart Het zijn drukke tijden voor de voetballers. Mocht de finale worden behaald, dan worden er de komende drie dagen even zoveel wedstrijden gespeeld. 'En dat komt het spel natuurlijk absoluut niet ten goede,' zegt Gerard van der Lem. De dagen zien er door het drukke schema steeds hetzelfde uit. Eten, studeren, rusten, spelen, bubbelbad en naar bed. Tijd voor vertier is er nauwelijks meer. Ajax wil winnen. 's Avonds wint Ajax betrekkelijk eenvoudig van Guadalajara uit Mexico. De spelers beginnen de eerste vermoeidheidsverschijnselen te vertonen. Ajax wint, wederom voor volgepakte tribunes, met 3-1 dankzij twee goals van Dennis Schulp en één van nummer tien Richard Knopper. De halve finales zijn bereikt! Zaterdag 29 maart Een nieuwe wedstrijddag voor Ajax, ditmaal heet de tegenstander Costa Rica. Het is de Seleccion Nacionalhet nationale elftal onder 20 jaar. i AJAX MAGAZINE JUNI 1997 107

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107